Турнир: Лига Европа Стадион: Зрители: 52345
90′

КРАЙ НА МАЧА!

Лион разби Рома в голямото дерби на Лига Европа

Лион напомни за златните си години след здрав бой по Рома

"Джалоросите" паднаха "само" с 2:4 във Франция, надеждите им за четвъртфинал обаче остават живи

89′

ГОООЛ ЗА ЛИОН!! АЛЕКСАНДЪР ЛАКАЗЕТ!! 4:2!! Последният пирон в ковчега на сломените "джалороси" заби звездата на домакините - Александър Лаказет в последната секунда от редовното време. Матийо Валбуена намери своя съотборник на границата на наказателното поле, който със зверски шут заби топката в горния десен ъгъл на Алисон.

86′
Снимка 282604

Поздрави от резервата Франческо Тоти!

85′

Диего Пероти заменя Раджа Наинголан в атаката на гостите.

82′

Даниеле Де Роси отстъпва мястото си на Леандро Паредес.

79′

В 79-ата минута домакините поискаха дузпа от главния съдия, след като според тях Корентен Толисо насилствено е бил съборен в наказателното поле на Рома. Антъни Тейлър обаче подмина ситуация с презрение и даде сигнал играта да продължи.

74′

Последна смяна в лагера на домакините.

73′

ГОООЛ ЗА ЛИОН!!3:2!! ФЕКИР! Нещата дойдоха на мястото си малко по-късно, след като резервата Набил Фекир дари Лион отново с лидерството в срещата. Националът на Франция получи топката в наказателното поле, след което направи за смях трима бранители на Рома - Фацио, Емерсон и Жуан. Последва изстрел в далечния ъгъл на Алисон, който притежаваше нужната точности и острота - всичко това доведе до резултат 3:2 на "Стад дьо Люмиер".

71′

Набил Фекир се появява в игра за домакините.

68′

РОМА ТОТАЛНО ИЗДИША ПРЕЗ ВТОРАТА ЧАСТ! Трагичното представяне на Рома през втората част си пролича най-ясно в 68-ата минута, когато на два пъти "джалоросите" се спасиха от по чудодеен начин от гола. При първата ситуация Алисон Бекер се наложи да отразява много тежък изстрел от средна дистанция на Лаказет, а малко по-късно извади един много техничен удар под гредата на Матийо Валбуена.

Снимка 282603

66′

Официално предупреждение за Костас Манолас.

61′

Лука Тусар е първият играч на Лион, който получава жълт картон.

Снимка 282601

60′

Силни минути за Лион, през които "хлапетата" на няколко пъти преодоляха отбраната на Рома. Играта обаче следеше зорко бразилецът Алисон, който на на два пъти пресичаше важни извеждащи подавания към Лаказет.

47′

ГОООЛ ЗА ЛИОН!!2:2!!КОРЕНТЕН ТОЛИСО!! Подновяването на играта донесе много радост за домакините, които се върнаха в мача след страхотен гол на Корентен Толисо. Александър Лаказет подсигури отлична топка на халфа с №8, който отправи плътен шут извън наказателното поле. Неубедителният Алисон не очакваше подобен развой на събитията и не успя да отрази ударът, който се оплете в неговата мрежа.

46′

Принудителна смяна в лагера на Лион. На почивката в игра се появява Кристоф Жале, заменил контузения Рафаел да Силва.

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45′

ПОЧИВКА!

40′

Първи жълт картон в мача. Получава го Емерсон Палмиери.

33′

ГОООЛ ЗА РОМА! ФАЦИО!! 1:2!! По-добрата игра на Рома логично даде своя отпечатък и пълният обрат бе факт в 33-ата минута. Отбраната на Лион не изчисти добре топката след корнер на съперника. Така топката отново се оказа в краката на Де Роси. Ветеранът пак центрира в наказателното поле на домакините, но този път прошка нямаше. Федерико Фацио се бе позиционирал много акуратно и отблизо с глава не остави никакъв шанс на Антони Лопеш.

32′

Публиката на Лион направи лошо впечатление в 32-ата минута, след като започна да обстрелва с всевъзможни предмети капитана на гостите Даниеле Де Роси, при опита му да изпълни ъглов удар. Всичко това бе забелязано от Антъни Тейлър и неговите помощници, който предупреди, че ако подобни "сцени" не престанат, дербито ще бъде прекратено.

Снимка 282590

31′

СТРООТМАН! Рома разгърна поредната си качествена атака в 31-ата минута, когато Момо Салах демонстрира индивидуалната си класа и продължи към връхлитащия Строотман. Холандският национал шутира мигновено, но топката се отклони в крака на Мамана и излезе в корнер.

Снимка 282592

25′

Опит на Рашид Гезал от пряк свободен удар, който обаче не успя да прехвърли стената, изградена от Алисон Бекер.

18′

ГОООЛ ЗА РОМА!!!САЛАХ!!1:1!! Постепенно отборът на Рома се отърси от ранния шок и в 18-ата минута съумя да отбележи важен гол на чужд терен. Всичко това се случи не и без любезното съдействие на героя за домакините от преди малко - Муктар Диаби. Централният бранител левашки загуби топката в центъра на терена, позволявайки на Мохамед Салах да остане сам срещу вратаря на "хлапетата". Египтянинът запази хладнокръвие и с лекота реализира за 1:1.

9′

КЪСМЕТ ЗА РОМА! Ситуацията на "джалоросите" можеше да стане още по-тежка при следващата атака на Лион. Лаказет комбинира по отличен начин с Валбуена, ала ударът на френския национал срещна тялото на съперников бранител, а не се оплете в мрежата на Бекер.

Снимка 282591

8′

ГОООЛ ЗА ЛИОН!!1:0!! ДИАКАБИ! Селекцията на Бруно Женезио отговори по най-добрия начин на отправеното предизвикателство и откри резултата в 8-ата минута. Матийо Валбуена центрира от пряк свободен удар. Рафаел изпревари персоналния си пазач и продължи с глава за играчите на далечна греда. Сред тях беше и централният бранител Муктар Диаби, който от няколко метра не пропусна да реализира втория си гол в три мача от Лига Европа. Основен виновник за попадението пък може да се смята легендата на гостите Даниеле Де Роси, който закъсня да покрие останалите  непокрити футболисти на Лион.

5′

Треньорът на Рома - Лучано Спалети призна, че ако не спечели нищо с "джалоросите", със сигурност ще бъде освободен от управата на италианския гранд.

Лучано Спалети: Ако не спечелия нищо с Рома, си отивам вкъщи

Спалети си знае съдбата: Ако не спечеля нищо, ще бъда уволнен

"Всичко е пределно ясно"

4′

НАИНГОЛАН! Дербито на осминафиналната фаза започна с критична ситуация пред вратата на домакините. Въпреки, че бяха добре запознати със силните страни на Рома, футболистите на Лион допуснаха Раджа Наинголан да стреля страховито от средна дистанция. За радост на "хлапетата", тежкият му шут майсторски бе спасен от вратаря Антони Лопеш.

3′

Двубоят ще бъде доста важен за халфа на домакините, Корентен Толисо, за когото се говори, че е основна трансферна цел на Ювентус. Вижте защо:

Скаути на Юве гледат новата звезда на Лион

Корентен Толисо ще трябва да се представи на ниво срещу Рома

2′

Изминаха точно 10 години, когато двата тима за първи и последен път се срещнаха в Европа. През сезон 2006/2007, Рома и Лион се изправят един срещу друг на осминафиналите в Шампионската лига. "Джалоросите" печелят първия сблъсък във Франция с 2:0 след голове на Тоти и Мансини, а реваншът на "Олимпико" завършва при резултат 0:0. Треньор на Рома тогава отново е Лучано Спалети.

1′

27. Максуел Корнет 92. Стефан Ел Шаарави

Отборите на Лион и Рома се изправят един срещу друг в първи осминафинален двубой от турнира Лига Европа. Двата тима са смятани за един от основните фаворити за спечелването на трофея, което допълнително ще засили интереса към въпросното съперничество.

В далеч по-добра форма в него навлизат домакините. Момчетата на Бруно Женезио са в отлична серия, като не познават вкуса на поражението от 11 февруари. За този период Лион изигра 5 мача, в които записа 4 победи и 1 равенство. В предишния кръг на надпреварата пък по брутален начин бе отстранен холандският АЗ Алкмаар с общ резултат 11:2.

Олимпик Лион получи 70 млн. евро от Китай

"Хлапетата" получиха 70 млн. от Китай

Парите са за развитието на клуба

Голям плюс за хлапетата е завръщането на техния капитан Максим Гоналон, който до скоро лекуваше контузия. Днес обаче заема обичайното си място в средата на терена. Разбира се, в предни позиции ще се разчита много на звездата Александър Лаказет, който ще бъде активно подпомаган от Рашид Гезал и Матийо Валбуена. В отлична форма се намира и централният бранител - Емануел Мамана, който в последния мач на тима срещу Бордо реализира и своя първи гол с екипа на "хлапетата".

Лион ще съди привърженик, който си направил селфи с Мемфис Депай

Лион даде нова причина на феновете да мразят модерния футбол

"Това бе най-хубавият момент в живота ми, а всичко ще приключи в съда..."

Ситуацията в лагера на Рома е на другата крайност. "Джалоросите" инкасираха две много неприятни загуби от Лацио (за Купата на Италия) и Наполи (Серия "А"), които рязко снижиха устрема на "вълците". Срещата днес пропускат лекуващите тежки травми Алесандро Флоренци и Спиноци, докато Антонио Рюдигер ще трябва да изтърпи наказание.

Наполи спечели с 2:1 дербито срещу Рома

Наполи нанесе болезнена загуба на Рома насред "Олимпико"

Дрис Мертенс отново е константна величина за "партенопеите"

Двата тима си дават среща в европейските клубни турнири след прекъсване от 10 години. През сезон 2006/2007, Рома и Лион се изправят един срещу друг на осминафиналите в Шампионската лига. "Джалоросите" печелят първия сблъсък във Франция с 2:0 след голове на Тоти и Мансини, а реваншът на "Олимпико" завършва при резултат 0:0. Треньор на Рома тогава отново е Лучано Спалети.

Главен съдия на срещата е Антъни Тейлър от Англия, с помощници Джейк Колин и Саймън Бенет. Допълнителни асистент арбитри са Джонатан Мос и Андре Маринър. Четвърти рефер е Адам Нън.