Отборът на Рома допусна болезнена загуба и така наруши амбициите си да се конкурира с Ювентус за шампионската титла на Италия. "Джалоросите" паднаха с 0:2 при домакинството си на директен конкурент за втората позиция - Наполи и по този начин дистанцията между двата клуба вече е само 2 точки в полза на столичаните.

Случилото се в Рим днес пък е отлична новина за шампионите от Ювентус, които утре могат да увеличат преднината си на върха на 10 точки, ако се справят с Удинезе като гост.

Снимка 281689

В герой за Наполи днес се превърна белгийската звезда - Дрис Мертенс, който вкара и двата гол за успеха на селекцията на Маурицио Сари. Почетното попадение за Рома, малко преди края, реализира Кевин Строотман.

Двубоят започна с равностойна игра. Двата тима сякаш се бяха проучили по фантастичен начин, което не позволи да видим нещо по-интересно на "Олимпико".

Наполи нанесе своя удар в 26-ата минута, когато най-добрият футболист на "партенопеите" - Дрис Мертенс даде аванс на гостите. Марех Хамшик пусна феноменален извеждащ пас към белгийския национал, който сам срещу Шчесни не сгреши и с елегантно копване направи 0:1.

Отговорът на Рома можеше да бъде подобаващ, ако в 34-ата минута изключително положение не бе пропилял Кевин Строотман. Холандецът се озова на много изгодна позиция, но ударът му бе толкова неточен, че накара старши-треньора му Лучано Спалети да се хване за главата.

Сигнална лампа, за неориентираната игра в отбрана на "джалоросите" днес, светна в 39-ата минута, след като Наполи стигна до ново попадение. То обаче не бе зачетено от главния съдия Лука Банти, който отсъди нарушение в атака.

Домакините от Рома обаче не си взеха нужните поуки и логично бяха наказани с втори гол веднага след почивката. Всичко отново започна от Хамшик, който намери Лоренцо Инсине встрани. Техничарят пусна пас в перспектива към връхлитащия Мертенс, който от няколко метра нямаше как да сгреши и покачи до 0:2.

Снимка 281690

При вече сериозното си изоставане, Рома най-сетне се сети да играе футбол. Вече обаче беше прекалено късно. Все пак, за да има драма до последната секунда, Кевин Строотман върна едно попадение, което обаче се оказа само за престиж.

РОМА - НАПОЛИ 1:2

0:1 Мертенс (26"), 0:2 Мертенс (50"), 1:2 Строотман (89")

СТАДИОН: "Олимпико"

СЪДИЯ: Лука Банти

РОМА: Шчесни, Фацио, Манолас, Жезус, Рюдигер, Де Роси, Наинголан, Строотман, Пероти, Джеко, Ел Шаарави (резерви: Лобонц, Алисон, Паредес, Грение, Тоти, Салах, Перес, Вермаелен, Руи, Жерсон, Емерсон)

НАПОЛИ: Рейна, Албиол, Кулибали, Хисай, Гулам, Хамшик, Жоржиньо, Рог, Мертенс, Кайехон, Инсине (резерви: Рафаел, Сепе, Стринич, Джакерини, Маджо, Алан, Максимович, Жиелински, Кирикеш, Паволети, Диавара, Милик)