Отборът на Литекс Ловеч записа тежко поражение с 0:2 от унгарския Диошдьор в първи мач от II квалификационен кръг на Лига Европа. Момчетата на Красимир Балъков направиха приличен мач и в голяма част от редовното време бяха по-добрият тим на терена, но рухнаха в последните 7 минути, когато паднаха и двата гола.

Загубата прави изключително сложна задачата на Литекс, който на реванша ще трябва да търси победа с разлика, за да продължи напред в Европа.

Иначе срещата в Ловеч започна отлично за Литекс, които можеха да открият резултата още в 30-ата секунда. Ваюши изведе страхотно Асприля, който от малък ъгъл не успя да преодолее стража на Диошдьор. Последваха опасни удари на Ваюши, Джордан и отново на Асприля, но топката така и не намираше целта.

В 28-ата минута дойде ред и на Омар Косоко да направи сериозен пропуск. Тъмнокожият нападател бе изведен отлично от Джордан, но останал очи в очи с вратаря на съперника реши да го прехвърля и в крайна сметка шутира много неточно. В края на полувремето пък грандиозна глупост на Винисиус за малко да доведе до гол в мрежата на ловчанлии.

След почивката двубоят стана сравнително по-равностоен, но и доста по-скучен. Голови положения пред двете врати нямаше, а гостите от Унгария се прибраха дълбоко в половината си.

В края на срещата Диошдьор наказа Литекс с две контри. При първата сериозна грешка допусна Божиков, който подари топката на Богнар. Той от своя страна пусна успоредно на голлинията към Немет, който вкара за 0:1. В 90-ата минута Грумич сложи точка на спора, вкарвайки за 0:2 след пас на друга резерва Мариянович.

ЛИТЕКС - ДИОШДЬОР 0:2 (СЪСТАВИ И КОМЕНТАР)