Юрген Клоп ще трябва да почака за първата си победа като треньор на Ливърпул. Немският специалист записа второ поредно равенство начело на английския гранд. То дойде в турнира Лига Европа, а съперник на „червените" бе руският Рубин (Казан) (1:1). Двубоят на „Анфийлд" започна зле за домакините, които инкасираха гол още в 15-ата минута. До края на частта обаче нещата се промених- британците изравниха, а Олег Кузмин бе изгонен след червен картон.

Въпреки страхотното си предимство, Ливърпул така и не съумя да достигне до трите точки. С множество пропуски се отличиха нападателите Ориги и Бентеке, като вторият дори уцели и страничната греда.

Така мърсисайдци записаха трето поредно реми в турнира и остават на второто място в група „В". Убедителен водач в нея е швейцарският Сион, който днес победи Бордо с 1:0

Ливърпул започна срещата доста амбицирано. „Червените" се понесоха в атака под бурните аплодисменти на препълнения „Анфийлд". Юрген Клоп горещо наставляваше своите момчета, които обаче така и не намираха пътя към мрежата на Рижиков. Така се стигна до 15-ата минута, когато домакините бяха „сюрпризирани" с попадение.

Рубин сътвори отлична атака, при която капитанът Кузмин центрира към  намиращия се в наказателното поле Марко Девич. Украинският национал демонстрира физическа мощ, справи се с Натаниел Клайн, след което с акуратен изстрел не остави никакви шансове на Миньоле.

Шокът за домакините можеше да бъде още по-голям, но за наше съжаление, българинът Благой Георгиев пропусна да удвои. От отсрещната страна на терена, Дивок Ориги се надпреварваше със самия себе си, изпускайки положение след положение пред руската врата.

Големият плюс за домакините дойде след точно 36 минути футбол. Реферът Роберт Шьоргенхофер показа втори жълт картон на Олег Кузмин и така Рубин трябваше да продължи с човек по-малко. Ливърпул се възползва максимално бързо от създалата се ситуация и моментално изравниха резултата. Емре Джан бе оставен непокрит след едно центриране и на празна врата направи 1:1.

През втората част Ливърпул увеличи оборотите, но голове така и не падаха. Натаниел Клайн сътвори добър пробив в 61-ата минута, но вместо да сътвори голов пас, той се засуети и загуби коженото кълбо. В игра дори се появи и Кристиан Бентеке, който обаче се синхронизира със своите колеги и набързо сътвори няколко чудовищни пропуска.

Мърсисайдци бяха лишени и от необходимата доза шанс, тъй като и страничната греда им попречи да отбележат. Бентеке  пробва лек, но много точен шут в далечния ъгъл, който обаче се отклони в левия стълб на Рижиков.

ЛИВЪРПУЛ-РУБИН (КАЗАН) 1:1

0:1 Марко Девич (15'), 1:1 Джан (37')

ЧЕРВЕН КАРТОН: Кузмин- Рубин (36')

СТАДИОН: „Анфийлд"

СЪДИЯ: Роберт Шьоргенхофер

ЛИВЪРПУЛ: Миньоле, Шкъртел, Сако, Клайн, Морено, Милнър, Лалана, Алън, Коутиньо, Джан, Ориги (резерви: Богдан, Рандал, Туре, Бентеке, Фирмино, Лейва, Айб)

РУБИН: Рижиков, Кузмин, Камболов, Кверквелия, Караденис, Карлос Едуардо, Георгиев, Оздоев, Набиулин, Девич, Канунуков (резерви: Хагиги, Лемос, Протягин, Билялетдинов, Котуньо, Дядун, Ахметов)