Отборът на Йостерсунд продължава с добрите си изяви в Лига Европа, макар че шведите са абсолютен дебютант в евротурнирите. Това не им попречи да стигнат до 2:2 срещу Атлетик (Билбао), като трябва да се има предвид, че испанците се спасиха от загуба в последната минута на мача.

Домакините имаха повече голови възможности, но липсата на опита си каза думата. Макар че започнаха мача по-добре, "баските" първи откриха резултата чрез Адурис, който вкара на празна врата в 14-ата минута.

Лацио вкара три гола на Ница и свали Балотели и компания от върха

3 от 3 за римляните в групите

През второто полувреме шведите обаче натиснаха още по-силно и набързо стигнаха до пълен обрат! Това стана след попадения на Геро и Едуардс, които направиха 2:1 до 65-ата минута.

Срещата отиваше към логичен успех за шведите, които обаче допуснаха изравняване! Това стана благодарение на чудесен пробив на Сусаета, който намери Иняки Уилямс, за да може нападателят да оформи крайното 2:2!

Въпреки равенството Йостерсунд е на първо място в група "J" с актив от 7 точки. Следва украинският Зоря с 6, а Атлетик (Билбао) и Херта са на 3-та и 4-та позиция, съответно с по 2 и 1 точки.

По същото време германците загубиха с 1:2 от Зоря.

Йостерсунд - Атлетик (Билбао) 2:2

0:1 Адурис 14'