Арсенал победи Цървена Звезда като гост в един от най-интересните мачове тази вечер в Лига Европа. Това стана след минимален успех с 1:0 на изпълнения до краен предел "Райко Митич" в Белград, който събра над 50 000 зрители.

И те обаче не успяха да попречат на експерименталната формация на "артилеристите" да спечели в сръбската столица. Голяма част от звездите на лондончани останаха извън групата за мача, а шанс за изява получиха някои по-млади играчи.

Все пак имаше и добре познати имена като Тео Уолкът, Джак Уилшър и Оливие Жиру, които започнаха сред стартовите 11.

Снимка 318865

Източник: uefa.com

Началото бе за домакините, които през първото полувреме имаха своите шансове да отбележат гол чрез Доналд Мичъл и Радонич. Първият дори нацели гредата след центриране от корнер, докато неговият колега на метри от вратата не успя да преодолее Петер Чех, който изба два последователни удара.

През втората част гостите заиграха по-добре и стигнаха до няколко мелета пред вратата на бившия вратар на Лудогорец Милан Борян, които не доведоха до голови ситуации.

Десетина минути преди края на срещата обаче домакините останаха с човек по-малко заради втори жълт картон на Милан Родич. До този момент срещата вървеше към закономерно равенство.

Изгонването на футболиста на Звезда обаче се оказа възлов момент в мача, защото малко по-късно Арсенал стигна до попадение, дошлшо след атака от най-висока класа!

След размяна на пасове по въздуха между Уолкът и Уилшър, последният намери с глава Жиру, който с гръб към вратата с ножичен удар вкара по изключително красив начин за 1:0 в 85-ата минута!

Домакините тръгнаха ва банк в заключителните минути. Те поискаха и дузпа в добавеното време на срещата, но такава, справедливо, не им бе дадена.

Така Арсенал спечели третия си пореден мач от група "Н" и по всичко личи, че няма да има проблем да се класира в следващата фаза на турнира, макар и с доста нетрадиционен състав.

Цървена Звезда - Арсенал 0:1