Уулвърхемптън постигна комфортен успех при домакинството си на Еспаньол в двубой от 1/16-финалите в Лига Европа.

Доскорошният съперник на Лудогорец в групите на надпреварата отстъпи с наглед определящото 0:4 визитата си на Острова.

Снимка 467817

Източник: UEFA.com

Изключително убедително второ полувреме на "вълците" сякаш сложи край на надеждите на опонента за продължаване в следващата фаза.

Снимка 467818

Жота вкара единствения гол за първото полувреме, като в 15-ата минута бе точен за 1:0.

Рубен Невеш реализира второ попадение за своя състав, разписвайки се 7 минути след паузата.

В 67-ата минута Жота вкара отново, покачвайки на 3:0, а отново той, едва 9 минути преди последния сигнал, оформи крайното 4:0, което на теория не оставя шансове на испанския състав за класиране напред.

Байер (Леверкузен) победи, но Порто остави вратата открехната преди реванша

Базел отказа АПОЕЛ още в първия мач

Познатите съперници от груповата фаза на Шампионската лига - Олимпиакос и Арсенал, се срещнаха за първи път в Лига Европа, а мачът бе в Пирея.

Битката приключи с минимален успех за гостите от Лондон. Автор на единственото попадение в сблъсъка стана Александър Лаказет, разписал се 9 минути преди края на мача.

Двата отбора 4 пъти са били теглени в една и съща група в Турнира на богатите, а във всеки един от тези случаи "артилеристите" първи бяха домакини.

Снимка 467819

Олимпиакос участваше в Шампионската лига и завърши трети след Байерн и Тотнъм благодарение на успеха си с 1:0 у дома над Цървена звезда. Лондончани пък за трети пореден сезон участват в Лига Европа, а и сега те се целят към трофея, за да се върнат в Шампионската лига.

Интересното е, че Арсенал бе спечелил само 3 от 9-те си двубоя в Гърция, преди да триумфира тази вечер.