Байер (Леверкузен) спечели домакинството си на Порто в среща от 1/16-финалите в турнира Лига Европа.

"Аспирините" победиха с 2:1, като водеха с два чисти гола преднина, но позволиха да допуснат такъв във вратата си, което може драстично да промени ситуацията в реванша.

Аларио и Хаверц бяха точни за домакините, докато почетното, но вероятно доста ключово за сблъсъка като цяло попадение за съперника вкара Зе Луиш.

Хетафе с лесна победа над Аякс с 2:0, а Шахтьор (Донецк) надви Бенфика у дома с 2:1

Очертават се интересни реванши

В средата на първата част се стигна до първата по-сериозна опасност пред вратаря на гостите. Хаверц получи добро подаване, но стреля в напречната греда на вратата на съперника. Малшансът продължи да преследва атакуващия футболист на Байер, като той така и не успяваше да намери верния път към гола.

В 29-ата минута Аларио се оказа непокрит в наказателното поле на Порто и от близка дистанция прати топката в мрежата за 1:0.

Последва продължително разглеждане на ситуацията със системата за видеоповторения. Първоначално главният съдия показа, че попадението няма да бъде зачетено заради засада на Аларио. След това обаче получи сигнал и отново се вслуша внимателно в това, което му говореха в слушалката.

Брюж и Юнайтед завършиха 1:1, същото направиха Клуж и Севилия, както и Копенхаген и Селтик

1:1 в Белгия, Румъния и Дания

Всичко ще се реши в реваншите на двубоите

Центърът бе посочен, а дори самият Аларио не осъзна първоначално, че голът му все пак е бил зачетен. Така Байер поведе в резултата, като предимството на отбора се запази до почивката.

В 53-ата минута Фоланд получи подаване в наказателното поле и с елегантно движение залъга съперниковия бранител, намиращ се непосредствено зад него.

Реферът посочи бялата точка и санкционира официално защитника на Порто. Хаверц застана зад топката, но я прати в ръцете на вратаря и промяна в резултата не последва.

Ситуацията обаче бе разгледана и се видя, че вратарят е напуснал голлинията си преди изпълнението. Последва повторен опит на Хаверц, като този път грешка нямаше. Изпълнението бе в същия ъгъл, но вратарят скочи в срещуположния.

Зе Луиш вкара за крайното 2:1 точно 17 минути преди края на мача. Положението отново бе разглеждано на повторения, но не бе открито нарушение на правилата. Съмненията бяха за налична засада, но такава нямаше.

Така Байер разполага с гол преднина и очаква с известно притеснение ответната битка.

Айнтрахт (Франкфурт) разгроми Ред Бул (Залцбург) с 4:1, Спортинг (Лисабон) разби Истанбул ББ с 3:1

Дъжд от голове във Франкфурт и Брага

Реваншите изглеждат протоколни

Никакво притеснение няма в състава на АПОЕЛ, който бе разгромен на собствен терен от госта си Базел с 0:3, в двубой от същата фаза на надпреварата.

Точни за победителите бяха Петрета, Щокер и Адилсън Таварес Варела - Кабрал.

Лудогорец с достойно представяне, но и два гола пасив срещу Интер преди реванша на "Джузепе Меаца"