Хамбургер се класира на полуфиналите в Лига Европа след успех с 3:1 над Стандард (Лиеж). Немците бяха спечелили първата среща с 2:1. Така хамбургци ще срещнат английския Фулъм, отстранил Волфсбург.

Мачът започна отлично за гостите от северния германски град. Младен Петрич откри в 20-ата минута. Хърватинът засече с глава отлично центриране на Зе Роберто отляво.

В 32-ата валонците се добраха до изравняване. Поконьоли центрира от пряк свободен удар, Игор де Камарго остана непокрит в полето на гостите и не сбърка - 1:1.

Хамбургер обаче си върна водачеството само секунди по-късно, при това по невероятен начин. Аого напредна отляво и центрира в пеналта, където Петрич със страхотна задна ножица матира Болат за втори път.

След почивката Стандард упражни натиск. Немците обаче се бранеха организирано, макар че Мбокани бе много близо до изравняването в 60-ата минута. В крайна сметка  гостите бяха тези, които стигнаха до трети гол, дело на Гереро.