Отборът на Генк подпечата и на практика класирането си за четвъртфиналите на Лига Европа за сметка на сънародниците си от Гент. В наглед протоколен двубой след разгромния успех с 5:2 в първата среща, двата белгийски тима завършиха при резултат 1:1.

Бешикташ елиминира Олимпиакос и е на четвъртфинал в Лига Европа

Бешикташ с категоричен успех в балканската битка с Олимпиакос

Бивш играч на Ливърпул блести за "орлите"

Домакините бяха амбицирани да постигнат втори триумф, като плановете им бяха на път да се превърнат в реалност, след като в 20-ата минута Кастан направи 1:0. Попадението беше повече от красиво, след като дойде с много силен удар от малък ъгъл.

Кефа на Генк обаче бе развален 6 минути преди последния съдийски сигнал, когато Верщрет реализира гол за гостите, чрез който бе оформено и ремито. Нигериецът Калу сътвори каскада от финтове в наказателното поле на съперника, след което намери на дузпата своя съотборник, преодолял с лекота Матю Райън.

Селта постигна целта си, Жоазиньо не помогна на Краснодар

Селта постигна целта си, Жо не помогна на Краснодар

2:0 за испанския тим

Белгия може да има още един представител на четвъртфиналите в Лига Европа, ако тази вечер Андерлехт успее да елиминира кипърския гранд АПОЕЛ (Никозия).

ГЕНК - ГЕНТ 1:1 (общ резултат 6:3)

1:0 Кастан (20"), 1:1 Верщрет (86")

СТАДИОН: "Луминус Арена"

СЪДИЯ: Алберто Ундиано (Испания)

ГЕНК: Райън, Брабец, Уронен, Коли, Кастан, Бюфел, Поцуело, Бойтюс, Малиновский, Берге, Самата (резерви: Янсенс, Скрийверс, Тросард, Куморджи, Якерс, Валш, Деваест)

ГЕНТ: Калинич, Митрович, Жиго, Де Смет, Рабиу, Дежаегере, Фокет, Пербе, Кулибали, Симон, Калу (резерви: Рине, Вален, Бурсенс, Верщрете, Кабангу, Гершон)