Отборът на Краснодар бе елиминиран от турнира Лига Европа.

Съставът отстъпи пред единайсеторката на Селта, в среща-реванш от 1/8-финалите на надпреварата.

В първия сблъсък испанският състав се наложи с 2:1, а днес "небесносините" записаха успех с 2:0.

Автор на първото попадение в срещата бе Майо, разписал се след 52 минути игра, а точка на спора сложи Яго Аспас, оформил крайния резултат 10 минути преди последния съдийски сигнал.

Селта ликува след късен гол срещу Краснодар - 2:1

Испанците стигнаха до успеха с попадение в заключителните секунди на мача

Резултатът от първия двубой, в известен смисъл, остави "вратичка" за евентуален обрат в сблъсъка, предвид гола на руския тим на чужд терен.

Нищо подобно обаче не се случи тази вечер.

Бившият футболист на Левски - Жоазиньо не започна сред титулярните 11 на състава си, като се появи на терена след точно час игра.

Снимка 250750

В предни позиции отборът започна с Вандерсон в центъра на атаката, като той бе подпомаган от Клаесон и Подберезкин.

Селта стартира с всичко най-добро, с което разполагаше, като определено бе по-добрият състав в мача.

През първите 45 минути двата тима по-скоро се дебнеха и чакаха грешка на опонента си, но още в началото на второто полувреме Селта реши да вземе нещата в свои ръце.

В 52-ата минута, при получило се продължително разбъркване в полето на Синитсин, а и след няколко отбити изстрела, Майо препарира стража на домакините с плътен шут, решавайки всичко в този сблъсък.

Снимка 283868

Крайното 2:0 оформи Аспас, който записа името си в листата с голмайсторите в 80-ата минута.

Още 5 по-късно пък домакините останаха с човек по-малко на терена, като Каборе бе изгонен от главния съдия Буке.

Ето и съставите, с които двата тима започнаха днес:

КРАСНОДАР: Синитсин, Гранквист, Мартинович, Налдо, Рамирес, Каборе, Перейра, Газинский, Клаесон, Подберезкин, Вандерсон

СЕЛТА: Алварес, Кабрал, Майо, Фонтас, Кастро, Вас, Ернандес, Радоя, Систо, Аспас, Гуидети

Съдия: Руди Буке

Стадион: "Краснодар"