Отборът на Бешикташ спечели голямата балканска битка с Олимпиакос и се класира за четвъртфиналите в турнира за Лига Европа. "Орлите" бяха безкомпромисни на реванша и победиха гръцкия си съперник с 4:1, така с общ резултат 5:2 Рикардо Куарешма и компания вече чакат опонента си за следващата фаза.

Двубоят на стадион "Водафон Арена", който бе изпълнен до краен предел, започна по най-добрия начин за "черно-белите", които поведоха още в 10-ата минута след гол на камерунската си звезда - Венсан Абубакар. Яя Талиска предостави отлично центриране за африканеца, който с глава отблизо не остави шансове на Леали.

Снимка 283874

Дошлият през зимата от Касъмпаша - Райън Бабел напомни за най-добрите си години в 22-ата минута, когато получи подаване от Куарешма, финтира съперник и с плътен изстрел по земя вече направи преднината на своя тим повече от комфортна.

В 31-ата минута Еляоунуси върна надеждите на гостите след фамозен гол със странична ножица. Надеждите им се увеличиха още повече, след като в 39-ата минута Абубакар бе изгонен заради червен картон.

Снимка 283873

Въпреки численото си превъзходство, през второто полувреме Олимпиакос така и не стигна до скъпоценен втори гол. Нещо повече - хората на Воузас бяха съкрушени с още две попадения. Първо Райън Бабел блесна с нов гол в срещата, докато крайното 4:1, малко преди края, оформи появилият се като резерва Ченк Тосун.

БЕШИКТАШ - ОЛИМПИАКОС 4:1 (общ резултат 5:2)

1:0 Абубакар (10"), 2:0 Бабел (22"), 2:1 Еляоунуси (31"), 3:1 Бабел (75"), 4:1 Тосун (84")

СТАДИОН: "Водафон Арена"

СЪДИЯ: Майкъл Оливър

БЕШИКТАШ: Фабри, Тошич, Адриано, Гьонул, Митрович, Куарешма, Хътчинсън, Юзакуп, Талиска, Бабел, Абубакар (резерви: Зенгин, Шишманоглу, Юсал, Тосун, Бек, Нукан, Инлер)

ОЛИМПИАКОС: Леали, Да Коща, Сисоко, Фигуейраш, Рецос, Камбиасо, Елионоуси, Ромао, Фортунис, Манциас, Ансарифард (резерви: Капино, Ботиа, Марин, Де Ла Бела, Мартинс, Андруцос, Себа)