Базел постигна ценна победа над Зенит в първи мач от 1/8 финалите на Лига Европа. Швейцарците победиха у дома руснаците с 2:0 с късни голове. По този начин възпитаниците на Мурат Якин стаха фаворити за класиране в следващата фаза на турнира.

Срещата започна с натиск на домакините. В 12-ата минута Сала можеше да изведе швейцарците напред в резултата, но ударът му нацели напречната греда.

Втората част бе по-равностойна. Двата отбора обаче така и не успяваха да отбележат. Срещата отиваше към нулево равенство, когато Базел взриви публиката. В 83-ата минута Марсело Диаз стреля с премерен удар, откривайки резултата. След попадението гостите се втурнаха в атаки, но получиха още един гол.

До това се стигна след като Нето направи зверска балтия в краката на играч на Базел и бе изгонен с директен червен картон, а Базел получи право да изпълни дузпа. Зад топката застана Александър Фрай, който безпогрешно удвои.