Българинът Тодор Янчев започна като титуляр при победата на датския Рандерс като домакин срещу литовския Каунас.

Неговият отбор спечели с 3:1 в първа среща от втория предварителен кръг на турнира за Купата на УЕФА.

Янчев подаде за първия гол, след това получи жълт картон и остана на терена до 76-та минута, когато беше заменен от Алекс да Силва.

Рандерс спечели Купата на Дания миналата година, осигури си място в евротурнирите и до момента се представя доста добре.Срещу Каунас головете паднаха през второто полувреме.Първо сенегалският нападател Джиби Байе Фал откри резултата в 58-та минута след пас на Янчев,но Гвидас Юска изравни за Каунас 20 минути по-късно и точно след излизането на Янчев от игра.

Домакините осъществиха тотален натиск, който доведе до нов гол за Рандерс дело на централният защитник Иса Ахмед в 82-та минута, а в добавеното от съдията време Кенет Педерсен до голяма степен предреши реванша като реализира за 3:1 от дузпа.

Отборът на Грасхопърс, ръководен от Красимир Балъков, изтърва победата при гостуването си на унгарския Фехервар. Футболистите на Балъков поведоха в 70-та минута, когато Пинто направи прекрасен самостоятелен пробив, вряза се в наказателното поле и шутира точно за 1:0. Швейцарците направиха още няколко нелоши атаки и вече се виждаха победители, когато Хорват изравни в третата минута на добавеното от съдията време. Грасхопърс запазва шансове да продължи напред.

Красимир Балъков обяснимо беше доволен от играчите си и смята, че резултатът е добър.