Един от фаворитите за трофея в Лига Европа - Манчестър Юнайтед, завърши наравно 0:0 с холандския АЗ Алкмаар в мач от група "L".

"Червените дяволи" се представиха изключително посредствено в офанзивен план и дори не отправиха точен удар към вратата на домакините. Оле Гунар Солскяер даде шанс на част от перспективните таланти на дублиращия отбор и това се оказа за сметка на качеството. Специалистът се оправда с терена - клубът от Алкмаар прие британците на изкуствената настилка в Хага.

През миналия сезон в Шампионската лига Юнайтед разби Йънг Бойс с 3:0 като гост на такъв терен.

Двата отбора поделиха владението на топката. Домакините заслужаваха повече да се поздравят с трите точки и да накажат подценилия срещата норвежки треньор. Първият шанс за тях дойде след 30 минути игра. Де Хеа отрази удар на Идриси, а малко по-късно Де Вит с глава стреля над вратата.

През второто полувреме Манчестър Юнайтед продължи да бъде неузнаваем. Включилите се от резервната скамейка Маркъс Рашфорд, Скот МакТоминей и Джеси Лингард не промениха статуквото. Последният напусна терена накуцвайки в добавените 3 минути и предстои да разберем колко сериозна е контузията му. През настоящата календарна година Лингард все още няма нито един гол и асистенция на сметката си.

Това е поредно посредствено представяне за възпитаниците на Солскяер. В понеделник Юнайтед и Арсенал изиграха срамен от към качество мач за историята на съперничеството си.