Айнтрахт (Франкфурт) пренесе добрата си форма и в евротурнирите. Тази вечер "орлите" спечелиха голямото дерби на кръга в Лига Европа, след като надиграха с 4:1 италианския Лацио.

Двубоят бе белязан от множество твърди единоборства, нерви и два червени картона в ущърб на гостите. Още преди тях обаче, всичко на "Комерцбанк-Арена" сякаш беше решено.

Мачът тръгна добре за Айнтрахт, като германците поведоха още в четвъртата минута. Да Коща засече отблизо центриране от корнер на Де Гузман и не остави никакви шансове на Силвен Прото.

Екшън без краен победител в мача Спартак - Виляреал, Рейнджърс на Стиви Джи продължава да лети

Ивелин Попов така и не се появи в игра за московския гранд

19 минути по-късно Лацио се върна в играта, след като организира отлична контраатака. При нея напредналият Хоакин Кореа намери връхлитащия от втора позиция Марко Пароло, за който остана наглед най-лесното - 1:1.

До полувремето обаче нещата се развиха по много негативен сценарий за хората на Симоне Индзаги. Първо в 28-ата минута "бианкочелестите" допуснаха Филип Костич да им вкара втори гол, а в самия край на полувремето, Душан Баста бе изгонен след втори жълт картон.

Снимка 382017

Източник: EPA/БГНЕС

Сломените римляни продължиха пропадането си и след паузата, когато Лука Йович ги наказа за трети път. Себастиен Алер се възползва от ситуация двама на един, като комбинира с непокрития сърбин, който миг по-късно промуши топката под плонжа на Старкоша.

Видимо разярени от случващото се във Франкфурт, италианците си позволиха "лукса" да останат и с девет души, след като директен червен картон получи Хоакин Кореа.

Задна ножица постави Севиля на колене пред ФК Краснодар

Сериозна изненада група J

До края Айнтрахт намери сили и за четвърти гол, който отново беше дело на Да Коща. Този път в ролята на асистент влезе Тавата.

В другата среща от тази група Олимпик (Марсилия) остана на няколко секунди от това да се поздрави с успех над Аполон (Лимасол). Битката в крайна сметка завърши при драматично реми 2:2.

Челси с нов минимален успех в Лига Европа, ПАОК се развихри в Беларус

Георги Миланов започна като титуляр на "Стамфорд Бридж"

Всичко по-интересно се случи след почивката, когато в рамките на 17 минути ОМ си подсигури преднина от два чисти гола чрез Пайет и Луис Густаво.

Снимка 382013

Френският гранд обаче издиша в заключителния четвърт част, когато допусна и частичния обрат. Първо Маркович намали в 74-ата, а в герой за домакините се превърна Зелая в даденото от съдията продължение. Аржентинецът бе оставен непокрит от Камара и Кайета-Цар, а миг по-късно вече виждаше как матира безпощадно Йоан Пеле.

Ситуацията в група H e следната: Айнтрахт е с пълен точков актив, Лацио е с победа и загуба, а ОМ и Аполон са с по точица.

Лудогорец загуби с 0:1 от Цюрих в Лига Европа

Късен гол в Швейцария задълбочи проблемите на Лудогорец в Лига Европа

Цюрих излъга "орлите" в равностоен мач на стадион "Летцигрунд"

АЙНТРАХТ - ЛАЦИО 4:1

1:0 Да Коща (4"), 1:1 Пароло (23"), 2:1 Костич (28"), 3:1 Йович (52"), 4:1 Да Коща (90+4")

АПОЛОН (ЛИМАСОЛ) - ОЛИМПИК (МАРСИЛИЯ) 2:2

0:1 Пайе (50"), 0:2 Густаво (67"), 1:2 Маркович (74"), 2:2 Зелая (90+1")