Отборите на Спартак (Москва) и Виляреал не се победиха (3:3) в най-резултатния двубой от тазвечерната програма на Лига Европа. Българският национал Ивелин Попов остана на резервната скамейка за домакините, като така и не влезе в игра.

Голеадата откри Карл Екамби, който в 13-ата минута с чудесен далечен изстрел в горния десен ъгъл на вратата, пазена от Андрес Фернандес. В 34-ата обаче Зе Луиш изравни за домакините от дузпа, свирена за игра с ръка на Никола Сансоне.

Снимка 382014

Източник: EPA/БГНЕС

"Жълтата подводница" отново поведе в 49-ата минута чрез Пабло Форналс. Московчани обаче не се предадоха и в 82-ата Зе Луиш надскочи двама противникови бранители, за да прати топката в мрежата на гостите. Само четири минути по-късно домакините стигнаха до пълен обрат. Софиан Хани нацели гредата, но при добавката Лоренсо Мелгарехо беше точен за 3:2. Драмата беше пълна в последните секунди на мача, когато влезлият като смяна Санти Касорла донесе точка на испанците след успешно изпълнена дузпа.

В другата среща от група G, Глазгоу Рейнджърс записа нов позитивен резултат под ръководството на Стивън Джерард. Шотландският колос се изкачи до първото място в таблицата, след като у дома надви Рапид (Виена) с 3:1.

Снимка 382024

Препълненият "Айброкс" стана свидетел на пълен обрат, след като Валон Бериша вкара за домакините в 42-ата минута. Рейнджърс се върна в мача още до почивката, когато Морелос изравни.

Драмата настъпи в заключителните мигове, когато първо Тавърниър бе точен от дузпа, а пък точка на спора сложи Морелос с втория си гол в тази интригуваща континентална битка.

Задна ножица постави Севиля на колене пред ФК Краснодар

Сериозна изненада група J

СПАРТАК (МОСКВА) - ВИЛЯРЕАЛ 3:3

0:1 Екамби (13"), 1:1 Зе Луис - дузпа (34"), 1:2 Форналс (49"), 2:2 Зе Луис (82"), 3:2 Мелгарехо (85"), 3:3 Касорла - дузпа (90+6")

РЕЙНДЖЪРС - РАПИД (ВИЕНА) 3:1

0:1 Бериша (42"), 1:1 Морелос (44"), 2:1 Тавърниър-дузпа (84"), 3:1 Морелос (90+4")