Отборът на Челси постигна втори пореден успех в груповата фаза на Лига Европа. Тази вечер селекцията на Маурицио Сари отново се наложи с минимален резултат (1:0), като този път в жертва на лондончани падна унгарският МОЛ Види.

За гостите като титуляр започна българският национал Георги Миланов, който бе част от атакуващото трио, заедно с Шаблож Хушчи и Стефан Счепович. Бившият играч на Литекс се запомни с жълтия си картон в 56-ата минута.

Снимка 382015

Източник: EPA/БГНЕС

Единственото попадение в мача реализира Алваро Мората в 70-ата минута. Всичко започна с отлично подаване на Сеск Фабрегас към Уилиян, който с едно докосване продължи към Мората. Испанецът пък бе клиничен в своето отиграване и отблизо разстреля Туйвел.

И макар Челси да доминираше, МОЛ Види можеше да си тръгне и с изненадваща точка. Отличен мач за домакините направи Кепа Аризабалага, който на два пъти отчая унгарците със супер спасявания.

В другия мач от групата, гръцкият ПАОК се развихри в Беларус и съкруши БАТЕ (Борисов) с 4:1. "Черно-белите" решиха всичко още до почивката, когато вече водеха с 0:3. Две от попаденията бяха реализирани от Жаба, докато едно добави Александър Прийович.

Снимка 382011

След паузата БАТЕ върна един гол чрез Скавиш, но всичко приключи в 73-ата минута, когато една от звездите гостите Димитриос Пелкас оформи крайното 1:4.

Офанзивният състезател засече без подготовка пас на Лео Жаба и елегантно матира Шербитски с изстрел в долния ляв ъгъл.

Милан победи Олимпиакос с 3:1

Милан с обрат срещу Олимпиакос, вкара 3 гола за 9 минути

Кутроне с два гола

ЧЕЛСИ - МОЛ ВИДИ 1:0

1:0 Мората (70")

БАТЕ (БОРИСОВ) - ПАОК 1:4

0:1 Прийович (6"), 0:2 Жаба (11"), 0:3 Жаба (17"), 1:3 Скавиш (61"), 1:4 Пелкас (73")