Един от фаворитите за спечелването на трофея в Лига Европа - Севиля, изненадващо загуби визитата си на руския ФК Краснодар с 1:2.

Поражението за селекцията на Пабло Мачен е още по-неприятно, след като се случи след пълен обрат.

Айнтрахт разби отчаяните "орли", докато ОМ изпусна победата в Кипър

Интересен развой на мачовете в група Н

На почивката "рохибланкос" се прибраха като лидери в резултата. Това се случи и с любезното съдействие на Шарл Каборе от домакините, който си отбеляза автогол. Топката се отклони фатално в крака му след изстрел на Нолито и опъна мрежата зад Кристюк.

Снимка 382018

Източник: EPA/БГНЕС

"Биковете" не се предадоха и сътвориха изненадата в заключителните 20 минути. В 72-ата Павел Мамаев и Перейра осъществиха изключителна комбинация помежду си, която завърши с диагонален изстрел в далечния ъгъл на Вацлик.

Голямата радост на стадиона в Краснодар настъпи 120 секунди преди последния съдийски сигнал, когато Окирашвили донесе победата по възможно най-ефектния начин - след гол със задна ножица.

Снимка 382022

В другата среща от тази група, Стандарт (Лиеж) постигна първи успех в груповата фаза, след като надигра с 2:1 турците от Акхисар.