Интер не успя да стигне до отбелязване на попадение, а съответно и до предимство в сблъсъка си с Айнтрахт (Франкфурт) от 1/8-финалите на Лига Европа.

Спорът между двете единайсеторки на "КомерцБанк Арена" завърши без победител - при резултат 0:0.

Наставникът на "нерадзурите" Лучано Спалети трудно определи избраниците си за важния двубой, като Мауро Икарди продължава с отказите си да се завърне в отбора, а Раджа Наинголан и Балде Кейта бяха с травми. В същото време Далберт, Роберто Галярдини и Жоао Марио не бяха картотекирани за турнира заради ограничения от Финансовия феърплей.

Снимка 410904

Източник: Twitter

ТОПСПОРТ проследи на живо за потребителите си случилото се на терена:

Айнтрахт (Франкфурт) - Интер 0:0, Брозович пропусна дузпа!

"Това е една от онези вечери, в които трябва да знаеш как да действаш, защото животът минава бързо"

Първото полувреме на срещата започна вихрено и за двата тима, като те се втурнаха в предни позиции.

Акциите на домакините изглеждаха малко по-хаотични от тези на италианския гост, като съставът от Милано бе по-премерен и организиран в действията си в съперниковата половина.

Емоцията за феновете на домакините бе допълнително подсилена от факта, че в утрешния ден клубът навършва своята 120-а годишнина.

Снимка 410909

Всяка атака за състава от Франкфурт бе посрещана с аплодисменти, докато грубите изяви на състезателите на съперника бяха обилно освирквани.

Поради необмислените си нарушения, част от футболистите на Интер бяха официално предупредени и пропускат реванша в Италия.

В 22-ата минута гостите получиха право да изпълнят единадесетметров наказателен удар. Зад топката на бялата точка застана Брозович, чийто изстрел обаче бе спасен от Кевин Трап. Стражът на домакините вдигна запалянковците на крака с чудесно отразяване на шута на съперниковия футболист.

Спасената дузпа даде известен импулс в играта на Айнтрахт, но футболистите на тима така и не се добраха до 100%-во голово положение.

Снимка 410908

Така до почивката попадения на "КомерцБанк Арена" не бяха отбелязани. След паузата домакините бяха по-настоятелният тим на терена.

Техен гол бе отменен поради засада на Алер, като повторенията показаха, че решението на арбитрите е по-скоро коректно.

Впоследствие две солидни намеси и на Ханданович не позволиха резултатът да бъде променен.

В средата на второто полувреме Иван Перишич получи травма и бе принудително заменен. След това Интер се отдръпна в задни позиции и предимно очакваше атаките на опонента си.

Те не доведоха до нищо значително, като резултатът се запази непроменен.