Отборът на Аякс надделя с 3:1 над немския Вердер (Бремен) в среща-реванш от турнира за Купата на УЕФА. Холандците обаче напуснаха турнира, тъй като допуснаха поражение с 0:3 в Германия. Стадион “Амстердам Арина” беше арена на интригуващ мач, в който домакините имаха подчертано превъзходство и могат да съжаляват са пропуските си пред стража Вийзе, особено през втората част.

Леонардо даде преднина на домакините с гол „от съблекалнята” още в третата минута, с което вдъхна надежда за краен обрат, но португалеца Алмейда съкруши ентусиазма на Аякс с изравнително попадение 10 минути по-късно след чудесна асистенция на Тим Боровски.

След почивката домакините упражниха териториален натиск и головете не закъсняха. Първо Хунтелаар, а след това и Бабел опитаха да стопят пасива на холандците от първата среща. „Бременските музиканти” обаче могат да бъдат благодарни на стража си Вийзе, който спаси вратата си от ново посещение на коженото кълбо и е с основна заслуга за класирането на тима си за осминафиналната фаза.

Стартовите състави на Аякс и Вердер:
Аякс: Стекеленбург, Хейтинга, Мадуро, Огарару, Гарсия, Снайдер, Хунтелаар, Перез, Бабел, Леонардо.

Вердер: Вийзе, Пасанен, Налдо, Воме, Мертезакер, Диего, Даниел Йенсен, Фрингс, Боровски, Алмейда, Клозе.

Рейнджърс вкара четири безответни гола на Апоел (Тел Авив) и успя да се класира напред, след като заличи пасива си от един гол в първия мач (2:1). Точни за шотландците на стадион “Айброкс” в Глазгоу бяха Фъргюсън на два пъти, Бойд и Адам. "Рейнджърите" завършиха мача с човек по-малко, след като четвърт час втори жълт и съответно червен картон получи Макгрегър.

Стартовите състави на Глазгоу Рейнджърс и Апоел (Тел Авив)

Глазгоу Рейнджърс: МакГрегър, Хътън, Уиър, Хемдани, Мъри, Фергюсън, Гавин, Томсън, Бърк, Бойд, Ново

Апоел (Тел Авив): Елмелех, Бондар, Доани, Антеби, Бадир, Дего, Абукасис, Уелингтън, Тоема, Огбона, Барда

Носителят на трофея Севиля надделя с 1:0 на “Рамон Санчес Писхуан” над Стяуа (Букурещ) благодарие на Кержаков и с общ резултат 3:0 се класира за осминафинал, където ще се изправи срещу Шахтьор (Донецк), който отстрани френския Нанси.

Стартовите състави на Севиля и Стяуа:

Севиля: Палоп, Хинкел, Ескюде, Осио, Алвеш, Давид, Марти, Мареска, Пуерта, Алфаро, Кержаков

Стяуа: Черня, Гиуане, Радой, Марин, Станку, Овидиу, Бощиня, Кростовча, Параскив, Николита, Бадеа