Атлетико Мадрид записа изстрадана победа с 2:1 над Хановер в първия четвъртфинален двубой от Лига Европа между двата отбора. Победното попадение за „дюшекчиите" отбеляза Едуардо Салвио в 89-ата минута.

Иначе Атлетико започна много агресивно двубоя и резултатът от домакинския натиск не закъсня. Още в 9-ата минута Радемал Фалкао се оказа непокрит в полето и засече с глава центриране на свой съотборник, откривайки резултата в мача - 1:1.

Малко по-късно и Адриан Лопес се озова на стрелкова позиция, но ударът ми мина на около метър в аут. Силните минути за Атлетико продължиха и Фалкао бе на косъм от втория си гол в срещата, но и неговият удар облиза гредата на Хановер.

В края на първата част обаче германците изравниха чрез Диуф, който реализира точно страхотен пробив на Дидие Яя Конан.

Този гол явно се отрази негативно на домакините, които след почивката далеч нямаха подобно превъзходство. От своя страна футболистите на Хановер се мобилизираха допълнително и с нищо не показваха, че могат да загубят мача.

Да, ама не. Точно това се случи в 89-ата минута, когато Едуардо Салвио вкара втори гол за Атлетико и дари испанците с минимална преднина преди реванша другата седмица.