Английският вестник „Сън” разпространи новината, че мениджърът на националния отбор на „трите лъва” Стив Макларън е бил уволнен след вчерашната загуба от Хърватия (2:3), благодарение на която албионците ще пропуснат ЕВРО 2008.

Веднага след двубоя бившият наставник на Мидълзбро каза, че няма да напуска. Според членове на Изпълнителния комитет на ФА обаче Макларън трябва да си търси нова работа, тъй като вече не е ангажиран с националния тим.

Днес ще се проведе извънрeдна среща на ФА, след която трябва да стане ясно дали това, което твърди „Сън” е истина, тъй като никой не е обявил официално уволнението на мениджъра.

Ако бъде освободен преждевременно Стив Макларън ще получи 2,5 милиона паунда компенсация.