Холандия се мъчи с Албания за 2:1 у дома
12.10.2006 09:54:35
Източник: Ройтерс
Робин ван Перси огорчи и албанците.
Възпитаниците на Марко ван Бастен събраха 10 точки от четири мача. На второ място е България с 8 точки също от четири срещи, а трети е тимът на Румъния със 7 точки от три мача.
След отличния мач в София и равенството 1:1 срещу България в събота "оранжевите" разочароваха. Холандците започнаха по-добре и още в 14-ата минута откриха резултата. Робин ван Перси простреля Ариан Бекай отблизо след добра работа на Райън Бабел и решаващ пас на Йорис Матийсен.
По-късно Ван Перси и Дени Ландзаат пропуснаха изгодни положения, а след половин час игра и албанците получиха своите шансове.
Първо Ерион Богдани стреля опасно, но Едвин ван дер Сар спаси. Малко по-късно Дебатик Кури можеше да изравни, но не намери целта от добра позиция.
Малко преди почивката Ван Перси бе в основата на второто попадение за "оранжевите". Той центрира в наказателното поле към непокрития Джовани ван Бронкхорст, но в опита си да изчисти бранителят Невил Деде отклони топката в собствената си врата.
След почивката Ариен Робен и Ландзаат бяха близо до трети гол.
В 66-ата минута Дебатик Кури се възползва от пас на резервата Едвин Мурати и с удар от границата на наказателното поле вкара първия си гол за Албания .
До края гостите се опитаха да стигнат до равенството. В последните минути възпитаниците на Ото Барич имаха основателни претенции за дузпа, след като топката удари ръката на Буларуз в наказателното поле, но главният съдия Алон Йефет не видя ситуацията.
Холандия - Едвин ван дер Сар, Халид Буларуз, Андре Оойер, Йорис Матийсен, Джовани ван Бронкхорст (67-Урби Емануелсон), Найджъл де Йонг (50-Стийн Схаарс), Дени Ландзаат, Уесли Снайдер (80-Тим де Клер), Робин ван Перси, Райън Бабел, Ариен Робен
Албания - Ариан Бекай, Невил Деде, Арменд Далку, Адриан Алиай (64-Едвин Мурати), Бесник Хаси, Ервин Скела, Алтин Лала (45-Девис Мукай), Игли Таре, Ерион Богдани (79-Бесарт Бериша), Алтин Хаджи, Дебатик Кури
ico17
на 12.10.2006 в 21:38:33 #3леле,що сте сбаркани...дали някои от вас е гледал ма4а и може да има мнение-аман от лумпени и разбира4и!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!през парвото полувреме имаше само един отбор-холандския,а албан4етата се мотаха като мухи без глави/познат балкански облик/,а след това ма4а бе сваршил и единственото хубаво нещо бе гола за 2-1!!!!!!!!!!!!!!!!!!!в Бг форумите има само простотия и незнание-срам бе хора....
smirn0ff
на 12.10.2006 в 08:36:48 #2дамммм ... подаръцииии ще има за всички от сърце ...
umen_ vlad
на 11.10.2006 в 22:30:14 #1Пак съдийски подаръци за фаворитите