България направи нулево реми като гост на Уелс в контрола, играна на стадион "Либърти" в Суонзи. Пред около 6000 зрители, включително и сериозна агитка на "трикольорите", двата отбора изнесоха много приятен и интригуващ двубой, в който преди всичко друго доминираха атакуващите действия.
Още от самото начало възпитаниците на Христо Стоичков опитаха натиск, но на два пъти Бербатов след пробиви на Мартин Петров и Георги Пеев не успя от чисти позиции да притесни по-сериозно вратаря на домакините Пол Джоунс.
Отговорът на Уелс дойде в 15-а минута, в която Петков трябваше да се намесва след удар на Райън Гигс от пряк свободен удар. Последваха нови добри изяви на Бербатов, който трудно бе спиран от защитниците на островитяните, но липсата на шанс и концентрация особено в завършващата фаза попречи на "лъвовете" да открият резултата.
До края на полувремето пред домакините се откри още един добър шанс, при който и дебютантът Игор Томашич оправда присъствието си на терена, избивайки от голлинията топката след изстрел на Ърншоу. През вторите 45 минути темпото на игра значително поспадна, за което вина имаха и двамата селекционери, заменили повечето от основните си футболисти.
Димитър Иванков се появи на вратата ни, Благо Георгиев, Здравко Лазаров, Светльо Тодоров, Георги Илиев и Йордан Тодоров също получиха шанс за изява. Джон Тошак от своя страна извади двете си звезди Райън Гигс и Крейг Белами и логично до края на мача така и не се стигна до ново чисто голово положение, с изключение на един опит за воле на Здравко Лазаров, който прати топката на сантиметри над гредата.
Така двубоят логично завърши при нулево равенство, като по този начин българският отбор направи генерална репетиция за началото на европейските квалификации. Възпитаниците на Христо Стоичков започват борбата с гостуване в Констанца на Румъния на 2 септември.
Bornosuzov
на 17.08.2006 в 11:36:10 #320нямаме шанс срещу Румъния момчета.Всички го знаем!
Критиканта
на 16.08.2006 в 18:40:57 #319Tози Дика е голямо копеленце ..........
SoNoR
на 16.08.2006 в 18:36:45 #318Дам, все пак Украйна, изграждат нов отбор, спрямо преди 1 година, важното че ще имаме голямо самочувствие, а дано мъжете им потръгне...
LOGO
на 16.08.2006 в 18:27:00 #317Да се готвят хърватите!!!!!!!!!
LOGO
на 16.08.2006 в 18:26:07 #31666' ГОООООООООООООООООООООЛ! 3:0 за нашитеееееееее, автор е отново Валери Божиноооооооооооов!
Io Sono Interista
на 16.08.2006 в 18:23:42 #315аааааауууууу утрепаха ги !!!! 0-3
LOGO
на 16.08.2006 в 18:19:50 #31458' ГООООООООООООООООООООЛ! 2:0 за България, Валериииииииииииии Божинооооооооооооооооов! Футболистът на Ювентус простреля с глава стража на домакините и придаде по-сериозно цифрово изражение на резултата.
Io Sono Interista
на 16.08.2006 в 18:18:56 #313Браво Божинка лекенце
Io Sono Interista
на 16.08.2006 в 18:18:30 #312Браво бе!!!!!!Малките са машини Поне нека те ни радват!
LOGO
на 16.08.2006 в 18:18:14 #311у Украйна (мл.) - България (мл.) 0:2 60 мин.
fen_bg
на 16.08.2006 в 18:16:53 #310Ехоооооооооооо. Украйна_мл.)0:2 България(мл.) Старшите да се учат.а не да се мъчат срещу Уелс
Blue Eyes
на 16.08.2006 в 16:26:47 #309Kikaha, ти да не си се записал да тренираш женски волейбол?

prosto fen
на 16.08.2006 в 16:25:07 #308???
prosto fen
на 16.08.2006 в 16:15:21 #307Oninho 16.08.2006 18:50 не мисля о6те има какво да покаже но оба4е не му дават шанс а той е един от добрите и ка4ествените можеше да играе на мястото на Нистелрой който бе6е пълна скръб 2004,2006 такъв е живота Клуиверт се разлигави като Божинов макар 4е се осъзна малко късно о6те не изтървал последния влак....който не мисля 4е божинов 6те хване Абе аз стискам палци за божинов, още е млад а и сега вече е голям клуб, нищо че е в серия Б , то е само за една година. Тъкмо избягаха повечето звезди, ще има шанс да пасне, ако изградят отбор около него има голямо бъдеще там. А и малко бъгари са играли в толкова голм клуб, май само Емо Костадинов и Ицо
prosto fen
на 16.08.2006 в 15:39:49 #306Oninho 16.08.2006 18:36 prosto fen Клуиверт си бе6е най-добре в БарСа със Савиола и Рикелме ама какво да се прави > Мина му и на него времето
, иначе и в Аякс направи страшни мачове
prosto fen
на 16.08.2006 в 15:19:48 #305FC Everton 16.08.2006 18:16 Все пак сте от град Ливърпул,но въпреки това не ги харесвам тези-не играят типичен английски футбол,сигурно заради треньора. Ми то доста от играчите не са англичани, е мотора на отбора си израсъл на дъ коп, а и в шампионската лига не върви да играш в такова темпо
prosto fen
на 16.08.2006 в 15:15:32 #304Oninho 16.08.2006 18:11 prosto fen thanks you mo'n i really appreciate this абе ти хубаво го оценяваш ама и аз сега го прочетох и видях че е малко старо, дано не са го изгонили вече от там
prosto fen
на 16.08.2006 в 15:13:57 #303ми те англичаните, може да не са големи таланти ама имат дух, и на знам защо и чужденците се заразяват от тях... това е едно от нещата което се появи на последък в Левски, и незнайно защо изчезна от цска
prosto fen
на 16.08.2006 в 15:07:47 #302Oninho 16.08.2006 17:59 http://www.dnes.bg/article.php?cat=66&id=8165
prosto fen
на 16.08.2006 в 15:03:34 #301FC Everton 16.08.2006 17:58 Абе вашия отборец е произлязал от Евертън и последните са подарили едно от игрищата си на първите-днешния Амфийлд Роуд-егати смешния отбор,тази година ще ядете як бой по всички фронтове. Аз за история на споря, неща дето не съм видял не коментирам, то не съм виждал и Поол шампион скоро ама надеждата умира последна. Аз гледам игра, публика , хъс и т.н.