Носителят на трофея Ливърпул ще гостува на шампиона от първенството Манчестър Сити в четвъртия кръг на турнира за Купата на Лигата на Англия.

Ливърпул започна изненадващо слабо сезона на домашната футболна сцена и дори можеше да отпадне от турнира в третия кръг срещу Дарби Каунти. "Червените" обаче успяха да стигнат до нулево равенство и спечелиха с дузпи на собствения си стадион. Сити пък отстрани Челси, а в първенството отборът на Хосеп Гуардиола e с десет победи от 13 кръга. Единствената загуба обаче беше допусната именно срещу Ливърпул след попадение на Мохамед Салах.

Манчестър Юнайтед, който победи Астън Вила с 4:2 късно снощи, ще се изправи срещу Бърнли на "Олд Трафорд". В друг мач между елитни отбори Нюкасъл ще приеме Борнемут.

Двубоите от четвъртия кръг са насрочени за седмицата, започваща на 19 декември - малко след края на световното първенство в Катар.

Манчестър Юнайтед победи Астън Вила с 4:2 за Купата на лигата