Отборът на Манчестър Юнайтед записа втора поредна победа в английската Висша лига. Преди броени минути, момчетата на Дейвид Мойс постигнаха лесен успех при домакинството си на закъсалия Уест Хям, побеждавайки „чуковете" с 3:1. „Червените дяволи" бяха далеч по-класният тим на терена, като доказателство за това бяха и попаденията на Дани Уелбек, Аднан Янужай и Ашли Йънг. Почетният гол за гостите бе дело на Карълтън Коул.

Така шампионите на Англия събраха актив от 28 точки, който им отрежда и седмо място във временното класиране. Уест Хям пък е точно  над чертата със двойно по-малко.

Двата тима излизаха с приповдигнато настроение, след като през седмицата успяха да си осигурят места в полуфиналната фаза на Capital One Cup. Ситуацията за Юнайтед и Уест Хям обаче не изглеждаше никак розова във Висшата лига. Селекциите се нуждаеха отчаяно от точки, като домакините изоставаха на цели осем точки от Ливърпул, докато „чуковете" бяха много близо до опасната зона.

Момчетата на Сам Алардайс имаха и много лоши показатели, тъй като не бяха постигали успех като гост в първенството от октомври месец.

Уейн Руни и компания пък бяха изправени пред угрозата да повторят  негативен рекорд от три поредни домакински поражения, който не се бе случвал от далечната 1979-та година.

Повод за подобни притеснения нямаше, тъй като възпитаниците на Дейвид Мойс започнаха повече от респектиращо. „Червените дяволи" не оставяха никакви възможности на своя опонент, изпускайки няколко отлични възможности за гол още в началото на мача.

Така се стигна до 26-ата минута, когато шампионите успяха да поведат с 1:0. Уейн Руни размени подавания с Дани Уелбек, като тъмнокожият играч завърши комбинацията с безпощаден удар в долния ъгъл на Адриан. По този начин, английският национал затвърди добрата си форма, бележейки трети гол в две шампионатни срещи.

Интригата в мача почти бе убита в в 36-ата минута, след като младата звезда Аднан Янужай успя да покачи до 2:0. Белгиецът комбинира умело с  Уелбек, след което елиминира Колинс и хладнокръвно простреля съперниковия вратар. Гол, който накара дори и великият Сър Алекс Фъргюсън да ръкопляска от възторг.

Втората част продължи доминацията на Юнайтед. Домакините отбелязаха и трети гол дело на Чичарито. Попадението обаче бе отменено от рефера Майк Джоунс, след като мексиканецът бе в положение на засада в момента на паса от Антонио Валенсия.

Все пак, класиката бе факт в 72-ата минута, след като появилият се току що Ашли Йънг се възползва от чудесна асистенция на Уейн Руни, правейки 3:0.

Крайното 3:1 бе оформено десет минути след това, когато Каралтън Коул  се разписа в мрежата на Де Хеа. Вина за гола носи и Бютнер, който допусна Майга да дари съотборника си с чудесна асистенция.

На „Боксинг дей" Юнайтед гостува на Хъл Сити, докато на Уест Хям предстои градско дерби с Арсенал.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД-УЕСТ ХЯМ 3:1

1:0 Уелбек (26'), 2:0 Янужай (36'), 3:0 Йънг (72'), 3:1 Коул (82')

СТАДИОН: „Олд Трафорд"

СЪДИЯ: Майк Джоунс

МАН ЮНАЙТЕД: Де Хеа, Рафаел, Смолинг, Еванс, Евра, Джоунс, Клевърли, Валенсия, Янужай, Уелбек, Руни (резерви: Джонстън, Гигс, Ернандес, Йънг, Флетчър, Кагава, Бютнер)

УЕСТ ХЯМ: Адриан, Ги Демел, Томкинс, Колинс, Макартни, Диаме, Нобъл, Морисън, Джарвис, Тейлър, Майга (резерви: Яскелайнен, Рат, Колинс, О'Браян, Диара, Коу, Джо Коу)