Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:

КРАЙ НА МАЧА! СИТИ СИ ТРЪГВА С ТРИТЕ ТОЧКИ ОТ "ОЛД ТРАФОРД"!

Манчестър Сити победи Манчестър Юнайтед с 2:1 като гост

"Гражданите" дръпнаха с 11 точки на върха

88′

Лерой Сане е заменен от Бернардо Силва

85′

Какъв шанс за Юнайтед да изравни! Последователни опасни удари на Лукаку и Мата не успяха да преодолеят Едерсон, който блесна с невероятни спасявания.

82′

Андер Ерера отстъпва мястото си на Хуан Мата

79′

Жълт картон за Андер Ерера

76′

Джеси Лингард отстъпва мястото си на Златан Ибрахимович

73′

Жълт картон за Давид Силва

70′

Поредна класна изява на Де Хеа! Стражът спаси удар на Де Бройне с една ръка.

69′

Хубаво хрумване от Маркъс Рашфорд, който реши да търси директен обстрел от свободния удар, но топката минава много над напречната греда.

63′

Жълт картон за Маркъс Рашфорд

59′

Жесус е заменен от Мангала

54′

ГОООЛ! Отаменди отново извежда "гражданите" напред, след кошмарна грешка на Ромелу Лукаку.

46′

Все пак на почивката Маркос Рохо е заменен от Виктор Линдельоф

46′

Илкай Гюндоган влиза на мястото на Винсент Компани

45′

Начало и на второто полувреме!

45+5′

Край на първата част! Двата отбора се оттеглят на почивка при равен резултат 1:1.

45+2′

ГОООООЛ! "Златното момче" на "червените дяволи" изравнява резултата! Маркъс Рашфорд дебнеше за грешка в защитата на Сити и когато това се случи, той веднага се възползва, преодолявайки Едерсон с удар отблизо.

45+1′

Антони Марсиал опита да изравни резултата, но изпрати топката право в ръцете на вратаря на Сити.

43′

ГООЛ! Давид Силва извежда "гражданите" напред в резултата, след като преодоля Де Хеа с акробатичен удар отблизо.

42′

Какви рефлекси от Давид де Хеа! Лерой Сане бе изпуснат от Ашли Йънг, който стреля веднага след като овладя паса, но вратарят спаси!

39′

Чудесна работа от Ашли Йънг, който успя да предотврати добре позиционираният Стърлинг да стреля към вратата на Де Хеа.

37′

Все пак, след като кръвта бе изчистена от лицето на Рохо, той ще продължи участието си в дербито.

36′

Играта е спряна, тъй като при извършване на нарушението самият Рохо също пострада и най-вероятно ще бъде заменен.

34′

Жълт картон за Маркос Рохо

32′

Попадение на Джеси Лингард няма да бъде зачетено, заради нарушението му срещу Отаменди още преди да успее да стреля към вратата на Едерсон.

22′

Обещаваща атака, поведена от Джеси Лингард, бе спряна от защитата на "гражданите".

18′

Рашфорд опита удар от доста далечна дистанция, но топката попада право в ръцете на Едерсон.

16′

Хубаво изпълнение на Рахим Стърлинг и първи точен удар от началото на двубоя! Топката обаче е изчистена от Де Хеа.

10′

Първа хубава атака в мача. Шансът се откри пред Габриел Жесус, но страничният съдия вдигна своя флаг за засада.

4′

Жълт картон за Кайл Уокър заради грубото му нарушение срещу Андер Ерера

1′

10 Златан Ибрахимович 10 Серхио Агуеро

Днес от 18:30 часа Манчестър Юнайтед приема градския съперник Сити на "Олд Трафорд" в голямото дерби на 16-ия кръг във Висшата лига. До последно не беше ясно дали този двубой ще се състои, тъй като в Англия имаше силен снеговалеж и от ръководството на "червените дяволи" се притесняваха, че заради минусовите температури може да се образува лед по трибуните, което да застраши живота на феновете, дошли да наблюдават своите любимци на живо.

Дербито на Манчестър под въпрос!

Вижте каква е причината

Градусът преди такъв сблъсък както винаги е много висок, а двамата мениджъри не спират да си разменят словесни нападки чрез медиите. Жозе Моуриньо обвини Пеп Гуардиола, че лъже за състоянието на Давид Силва, за който първо бе съобщено, че е под въпрос за това дерби, но след това стана ясно, че е напълно здрав и ще вземе участие.

В състава на домакините ще отсъства Пол Погба, който получи червен картон по време на победата над Арсенал с 4:1 и няма да бъде на разположение на Специалния.

Пеп Гуардиола: Ще бъде удоволствие да играем срещу Юнайтед

Гуардиола: Дербито с Юнайтед няма да реши нищо

"Давид Силва ще вземе участие в мача"

"Гражданите" са лидери във временното класиране в Премиър лийг с актив от 43 точки, а Юнайтед изостава с 8 на втората позиция. Възпитаниците на Гуардиола загубиха за първи път от месец април насам през седмицата при гостуването на Шахтьор (Донецк) в Шампионска лига, но мачът бе без значение, тъй като тимът продължава напред в турнира. В Англия нещата седят по съвсем различен начин - Сити е в серия от 13 поредни победи.

"Червените дяволи" също са в добра серия - четири поредни успехи във всички турнири, а ако днес успеят да измъкнат трите точки, ще скъсят разликата на пет точки, което отново ще върне интригата в първенството.