90+4′
Турнир: Англия Висша лига Стадион: "Олд Трафорд", град Манчестър (Англия) Зрители: 74 645
90+4′

КРАЙ НА МАЧА!

Манчестър Юнайтед - Ливърпул 0:3 в мач от Висшата лига

Ливърпул пак се чувстваше уютно на "Олд Трафорд" за нова лекция срещу слаб Юнайтед

Мърсисайдци газят под ръководството на Арне Слот

87′

Кристиан Ериксен влиза в игра, а напускащият е Зиркзее.

Снимка 680864

83′

Появилият се като резерва Дарвин Нунес можеше да остави своя отпечатък върху мача, след като в 83-ата минута получи дълга топка зад гърба на отбраната, но в крайна сметка бе изпреварен в сюблимния момент от Онана.

82′

Костас Цимикас е време да се появи на терена вместо Анди Робъртсън.

75′

Дарвин Нунес влиза на терена, а замененият е Диого Жота.

75′

Конър Брадли ще влезе като смяна на Трент Александър-Арнолд.

73′
Снимка 680866

68′

Амад Диало влиза на терена, а замененият е Гарначо.

67′

Хари Магуайър се появява на терена вместо Матайс де Лихт.

66′

Луис Диас пропусна възможността да отбележи хеттрик, тъй като е заменен от Коди Гакпо.

65′

Матайс де Лихт получава жълт картон в мача.

Снимка 680867

65′

ЗИРКЗЕЕ! Нападателят на Манчестър Юнайтед - Джошуа Зиркзее, продължи да бъде най-активният футболист в редиците на "червените дяволи". Нидерландецът обаче пак беше отчаян от фантастична намеса на Алисон, който в 65-ата минута пак беше последна преграда за неговия гол.

56′

Ван Дайк получава официално предупреждение.

55′

ГОЛЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! 0:3! САЛАХ Макар и да изкара трагичния Каземиро на почивката, пускайки бледа юношка на негово място, Тен Хаг по никакъв начин не промени игровия облик на "червените дяволи". Въпреки това първата голова ситуация беше в полза на домакините, когато шут на Зиркзее беше спасен блестящо от Алисон. И докато Юнайтед се мъчеше, Ливърпул правеше показно как се завършват бързи офанзивни акции. Мак Алистър доминира в центъра на терена, след което пусна за Собослай. Унгарецът отклони към Мохамед Салах, който след две асистенции най-сетне записа името си и сред голмайсторите.

47′

На почивката Каземиро логично бе заменен, като се даде шанс за изява на младия Колиър.

46′
Снимка 680863

45′

ИГРАТА СЕ ПОДНОВЯВА!

45+5′

ПОЧИВКА!

44′

Коби Мейну получава заслужен жълт картон.

Снимка 680862

42′

ГООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! 0:2!! ЛУИС ДИАС! Ливърпул направи огромна крачка към спечелването на голямото дерби, след като вкара втори гол малко преди почивката. В 42-ата минута Каземиро отново влезе в ролята на грешник, допускайки да загуби топката този път от Луис Диас. Акцията на мърсисайдци се разви така, че колумбиецът след няколко мига вече да е на голова позиция, а след фантастичния пас на Салах, №7 на "червените" вкара без допълнителна подготовка в мрежата на Онана.

39′

Грубо нарушение на Лисандро Мартинес, заради което получава картон.

38′
Снимка 680861

38′

Манчестър Юнайтед стигна до реална голова възможност в своя полза с идването на 38-ата минута. Тогава най-активният в редиците на домакините - Мазрауи, шутира от границата на наказателното поле и предизвика спасяването на Алисон.

34′

ГОООЛ ЗА ЛИВЪРПУЛ! 0:1! ЛУИС ДИАС! Хората на Тен Хаг така и не си взеха поука от случилото се малко по-рано в мача и продължиха да правят непредизвикани грешки, които биваха приети радушно от техния опонент. Нова грешка на Каземиро даде тон за ливърпулска акция, при която Гравенберх подаде надясно за Салах. Звездата центрира чудесно към далечната греда, където Луис Диас с лекота реализира за 0:1.

22′

Джошуа Зиркзее получава първия жълт картон в мача.

17′

Футболистите на Манчестър Юнайтед имат трудности при изнасянето на топката, а при поредната неточност Мартинес подари владението на Салах. Египтянинът се забави с индивидуални действия и пропусна добра опция за различно развитие на атаката.

15′
Снимка 680859

7′

ВАР ОТМЕНИ ГОЛ НА ЛИВЪРПУЛ! Гостите от града на "Бийтълс" съумяха да отбележат откриващо попадение в седмата минута, но то почти веднага бе отменено след намесата на ВАР. В 7-ата минута Райън Гравенберх направи мощен пробив през центъра, след което продължи за Луис Диас. Колумбиецът отправи пас към купа от играчи около дузпата, което бе докоснато, но не и отиграно от намиращия се в засада Мо Салах. След това кълбото достигна до Трент Александър-Арнолд, който от няколко метра прати изстрела си зад голлинията. Споменатият контакт с топката от Салах обаче бе красноречив довод за ВАР да посъветва Антъни Тейлър да отмени гола. Така и стана.

5′

Отговорът на мърсисайдци не закъсня. В петата минута Ван Дайк открадна кълбото от Зиркзее на центъра и даде тон за контра, при която Диого Жота отправи диагонален изстрел, който профуча покрай лявата греда на Онана.

Снимка 680858

3′

Манчестър Юнайтед даде сериозна заявка, че този път има необходимата увереност, за да достигне до победата над големия си враг. Още в 180-ата секунда скоростно включване на Маркъс Рашфорд завърши с пас около дузпата за Зиркзее. Кълбото обаче се оказа в краката на Върджил ван Дайк, който побърза да играе на сигурно и изчисти в корнер.

1′

84. Итън Уийтли 18. Коди Гакпо

В неделния ден предстои едно от най-епичните дербита във Висшата лига, което противопоставя Манчестър Юнайтед и Ливърпул. Двата отбора ще излязат на "Олд Трафорд" в 18:00 часа.

"Червените дяволи" започнаха неуверено сезона, като първоначално тима на Ерик тен Хаг загуби финала за Къмюнити Шийлд след изпълнение на дузпи срещу Манчестър Сити, а в първия мач от Висшата лига успя да постигне трудна победа с 1:0 срещу Фулъм.

През миналия уикенд обаче, Манчестър Юнайтед претърпя разочароваща загуба от Брайтън с 1:2, след гол в добавеното време. "Червените дяволи" имат и кадрови проблеми - Мейсън Маунт получи нова контузия, която ще го извади от игра за около месец. Също така, Расмус Хойлунд, Люк Шоу и новото попълнение Лени Йоро остават извън сметките.

Матайс де Лихт и Зиркзее са готови да дебютират като титуляри, като последният вероятно ще замести Маунт.

От другата страна Арне Слот, който стартира обещаващо с две поредни победи с 2:0 срещу Ипсуич Таун и Брентфорд, се изправя пред първото си сериозно изпитание в това напрегнато съперничество.

Победа срещу Манчестър Юнайтед би се отразила много положително на Слот и би изпратила силен сигнал към претендентите за титлата. Очаква се Ибрахима Конате да запази титулярното си място в централната защита. Вероятно Слот няма да прави значителни промени в състава, като Диого Жота ще води атаката, а Райън Гравенберх ще продължи да дирижира играта в халфовата линия.

Наскоро Ливърпул обявиха привличането на грузинския национален вратар Гиорги Мамардашвили, който ще остане под наем във Валенсия до края на сезона, преди да се присъедини официално догодина.

В четвъртък беше обявено и привличането на крилото Федерико Киеза от Ювентус, но Слот посочи, че италианецът едва ли ще вземе участие в дербито срещу Манчестър Юнайтед.

Официално: Федерико Киеза подписа с Ливърпул