Капитанът на Арсенал Робин ван Перси подобри рекорда на легендата на клуба Тиери Анри за най-много отбелязани голове в една календарна година. Холандецът донесе победата с 1:0 над Куинс Парк Рейнджърс в дербито на Лондон. Негово 35 попадение за 2011-а.

С успеха тази вечер "артилеристите" се завърнаха в Топ 4, заемайки четвъртото място с 36 точки. КПР пък приключва годината точно над чертата със 17 точки, две повече от първия изпадащ.

Домакините тотално доминираха и само късметът им попречи да отбележат преди почивката. Ван Перси и Уолкът имаха добри възможностите пред себе си, а изстрел на Аарън Рамзи беше париран на голлинията. След половин час игра Арсенал имаха и претенции за дузпи - първо за игра с ръка на Люк Йънг, а след това за същото и на Бартън.

След страхотен пропуск на Уолкът сам срещу Черни капитанът на домакините Робин ван Перси най-сетне откри резултата след пас на Аршавин. По този начин холандецът заформи сметката си на 35 гола, с едно повече от клубния рекорд на Анри. Впрочем, французинът стана пряк свидетел на събития. Както е известно, той се съгласи да облече за два месеца екипа на Арсенал.

Ван Перси остана само на един гол от постижението на Алън Шиърър, което датира от 1995-а.