Уест Хям продължава във възходящата линия на своето представяне през последните десетина дни. След победата над Андерлехт в четвъртък, "чуковете" се поздравиха и с втори пореден успех във Висшата лига.

Този следобед възпитаниците на Дейвид Мойс спечелиха градското дерби с Фулъм - 3:1. По този начин двата тима остават в средата на таблицата. "Котиджърс" имат 11 точки, които им отреждат деветото място. Уест Хям е под №13, но само с 10 пункта.

Челси победи с 3:0 Уулвърхемптън във Висшата лига

Челси с класика над "вълците"

Те вече имат 16 точки и изглежда се стабилизират след мениджърската рокада

Началото определено беше по-добро за футболистите на Марко Силва, които се добраха до преднината още в петата минута чрез Андреас Перейра. До полувремето обаче бразилецът влезе в ролята и на антигерой, тъй като направи дузпа в ущърб на своите. Боуен я реализира и така паритетът беше възстановен.

През второто полувреме домакините съумяха да наложат волята си, най-вече защото успяха да реализират част от головите си положения. В 62-ата минута Джанлука Скамака демонстрира, че влиза в необходимата голова поредица, като вкара и за обрата след отлична асистенция на Лукас Пакета.

В самия край на срещата, когато Фулъм опитваше всичко, за да стигне поне до точката, появилият се от резервната скамейка Антонио оформи крайното 3:1.

Тотнъм победи Брайтън с 1:0