Tотнъм прекъсна серията си от две срещи без победа във всички турнири с успех с 1:0 над Брайтън като гост.

"Шпорите" спечелиха с гол на Хари Кейн, който се възползва от центриране на Хюн-мин Сон в средата на първото полувреме.

През второто полувреме и Сон прати топката в мрежата на Брайтън, но попадението му бе отменено заради засада.

Брайтън допусна първо поражение при новия си наставник Франческо де Дзерби, но "чайките" показаха доста добра игра и в дълги периоди от мача, особено през второто полувреме, изглеждаха като по-опасния отбор. Те обаче така и не успяха да създадат достатъчно на брой опасности, за да бъде застрашена сериозно вратата на Юго Лорис.

В класирането Тотнъм заема трето място с 20 точки от 9 мача, на три зад лидера Манчестър Сити. Брайтън е на шеста позиция с 14 пункта от осем мача.