Отборът на Тотнъм зарадва феновете си с победа в ново градско дерби от Висшата лига. "Шпорите" спечелиха визитата си на коравия съперник и по традиция солиден домакин Уест Хем с 1:0.

Автор на победния гол за столичани стана Ерик Ламела. Звездата в нападението на "белите" Хари Кейн определено не беше на висота днес, като на два пъти имаше сериозни възможности да се разпише в съперниковата врата, но не успя да се възползва от тях.

Снимка 374257

За сметка на това Ламела, на когото бе гласувано доверие в сблъсъка, оправда очакванията и не просто се отличи с попадение, но бе в основата и на всичко по-интересно за тима в предни позиции в срещата.

Вратарят на "шпорите" Юго Лорис също бе на висота, като на три пъти спаси сигурни попадения във вратата си, основно след създадени от Марко Арнаутович опасности.

Снимка 384724

Източник: Twitter

Именно Арнаутович трябваше да понесе товара в тима си в атака, след нелепа травма на Ярмоленко, получена без дори той да е бил в съприкосновение с друг състезател на терена. При един опит на нападателя да стигне до топката в наказателното поле, той се хвана за петата и неистово пожела намесата на медицинския екип.

По непотвърдена информация, става дума за разкъсан ахилес.

В така създалата се ситуация, на терена се появи и Хавиер Ернандес, който обаче не показа нищо сериозно пред вратата на съперника. Малко преди края на срещата той бутна топката в мрежата, но определено преди това бе в положение на засада и голът му не беше признат.

Снимка 384723

Ламела се разписа минута преди почивката, а през второто полувреме, след като вече бе донесъл успеха на тима си, бе заменен от Маурисио Почетино.

Така със спечелените три точки Тотнъм се изравни с Челси във временното класиране, но това разбира се е при уговорката, че не всички тимове в Лигата са изиграли двубоите си от текущия кръг.

Челси и Манчестър Юнайтед завършиха наравно 2:2

Зрелище на "Стамфорд Бридж"! Юнайтед възкръсна, но изпусна трите точки в края!