Отборите на Челси и Манчестър Юнайтед не излъчиха победител в днешното дерби от деветия кръг във Висшата лига. Двубоят на "Стамфорд Бридж" бе изключително зрелищен и завърши при резултат 2:2, след като Рос Баркли изравни за "сините" дълбоко в добавеното време. Другото попадение за лондончани бе дело на Антонио Рюдигер, докато за "червените дяволи" в герой се превърна Антони Марсиал, реализирайки два гола.

Дербито на кръга в Англия: Челси - Манчестър Юнайтед, 2:2 (Развой на срещата по минути)

Зрелище на "Стамфорд Бридж"

Домакините не позволиха да своя съперник да отправи нито един точен към удар към вратата им за първите 45 минути. За сметка на това, "сините" не спираха да пресират "червените дяволи" и логично се оттеглиха на почивка с гол аванс.

В 3-ата минута, Вилиан опита да стреля към вратата, но топката бе изчистена. Тя обаче попадна право в краката на Ковачич, който с воле отново я изпрати към целта, но неуспешно. Малко след това, Погба опита да изведе свой съотборник на стрелкова позиция с хубаво центиране, но топката бе засечена от защитник на лондончани преди да достигне до играч на Юнайтед и опасността пред вратата на домакините бързо отмина.

Снимка 384688

В 11-ата минута, Матич фаулира Азар точно преди наказателното поле и белгиецът си спечели пряк свободен удар. Зад топката застанаха Давид Луис, Ковачич и Вилиан, като последният стреля, изпращайки кълбото високо над напречната греда и встрани от самата врата, въпреки че шансът да открие резултата от толкова малка дистанция бе огромен. Няколко минути по-късно, Лукаку засече с глава топката след центриране, но не успя да я насочи по най-добрия начин и тя премина встрани от целта.

В 21-ата минута, след изпълнение на корнер на Вилиан, Пол Погба подходи доста лекомислено към ситуацията, след като забрави да покрие Рюдигер, който от своя страна пък се възползва от грешката на французина и засече топката с глава от точката на дузпата и я изпрати в мрежата за 1:0.

До края на полувремето, домакинският натиск на "сините" продължи, а най-добрия им шанс за удвояване дойде в 40-ата минута, когато Еден Азар комбинира с Алваро Мората, който реши да стреля близо от границата на наказателното поле, но топката профуча покрай страничния стълб. Така Челси се оттегли на почивка с гол аванс, а задачата на Жозе Моуриньо отново не изглеждаше никак лесна, тъй като отборът му не успя да създаде нито едно опасно положение пред вратата на Арисабалага за 47 минути.

Снимка 384689

Още с началото на второто полувреме, Алваро Мората успя да увлече Матич и с майсторско обръщане смени посоката на атаката си, след което веднага стреля от точката за дузпата към Де Хеа, но вратарят реагира по най-добрия начин и не позволи топката да премине през него.

В 55-ата минута обаче, ситуацията на "Стамфорд Бридж" се промени. Люк Шоу опита директен обстрел към вратата, но стражът на Челси изби топката, след която тя отново попадна в играч на Юнайтед, който също я насочи към целта, но кълбото отново не влезе в мрежата. Тогава Лукаку, борейки се за топката, се сблъска с Давид Луис, който падна на тревата, но сигнал на Майк Дийн правилно не последва. "Червените дяволи" веднага се възползваха от създалия се хаос и Марсиал успя да овладее отбила се в тялото на Рашфорд топка и я засили към Арисабалага за 1:1.

В 66-ата минута, Давид Луис засече с глава центриране от свободен удар, но не успя да насочи кълбото по най-добрия начин и то мина на сантиметри от страничния стълб. Малко след това, Н'Голо Канте опита да преодолее Де Хеа с мощен удар от границата на наказателното поле, но вратарят на Манчестър Юнайтед се хвърли и изби топката с едната си ръка.

В 72-ата минута, обратът за "червените дяволи" бе факт! Хуан Мата напредна по дясното крило и преди да бъде спрян от играч на лондончани, подаде към Рашфорд, който бързо пусна топката към Антони Марсиал, а той с чудесен изстрел матира стража на "сините" за 2:1.

В 96-ата минута, радостта на гостите бе попарена, след като Рос Баркли достигна до отбита топка и изпрати топката в мрежата за 2:2, не оставяйки никакви шансове на Де Хеа, с което бе оформен и крайният резултат.

Дербито не премина и без грозни сцени, този път извън терена, след като човек от щаба на домакините реши да се израдва на изравнителното попадение точно пред погледа на Жозе Моуриньо, отправяйки му жест, при което мениджърът на "червените дяволи" веднага скочи и единствено стюардите предотвратиха последвали още по-неприятни сцени. След близо 10 минути добавено време, Майк Дийн даде последния си съдийски сигнал, преди който не последва наказание нито за наставника на гостите, нито за служителя на лондончани.

След това равенство, Челси се нареди на първото място във Висшата лига с актив от 21 точки, но Манчестър Сити и Ливърпул са съответно втори и трети с по 20 пункта. Манчестър Юнайтед пък се запази на осмата позиция с едва 14.