Уест Хем записа втората си поредна победа във Висшата лига, след като се наложи при домакинството си на Бърнли с минималното 1:0.

Срещата премина в спокойно темпо, без множество атаки към двете врати, като чистите положения за реализиране на гол се брояха на пръстите на едната ръка.

Домакините все пак имаха известен териториален превес, като притежаваха топката през по-голяма част от времето и опитваха атаки по фланговете.

Два обрата на Уулвърхемптън - Уест Бромич, живителна глътка въздух за "дроздовете"

Неуспешната серия на "вълците" продължава

Центриранията бяха едно от оръжията на състава, като бе очевидно, че мениджърът на тима окуражаваше отбора си да използва именно подобен подход, в опитите си да застраши съперниковата отбрана.

Михаил Антонио вкара единственото попадение в срещата. Той се разписа от непосредствена близост още в 9-ата минута.

Снимка 514175

Източник: Twitter

Акция именно по левия фланг притесни защитниците на Бърнли, последва центриране, което на първо време не изглеждаше много опасно, но при получилото се разбъркване Антонио изпревари играчите на опонента и прати кълбото в мрежата.

С успеха си Уест Хем събра актив от 29 точки - само с 3 по-малко от третия във временното класиране Манчестър Сити, преди изиграването на всички мачове от кръга. Бърнли е 17-и.

Снимка 514174

В друга среща от кръга, играна по същото време, Лийдс се провали на собствен терен, отстъпвайки пред Брайтън с 0:1.

Сър Алекс Фъргюсън: Офертата ни за Джордан Хендерсън беше готова, но не я отправихме

Фърги призна: Офертата ни за Хендерсън беше готова, но не я отправихме

"Нямаше как да си позволя да закупя играч, който рискувам да не играе"