Тотнъм победи Фулъм с 3:1 в мач от 2-ия кръг на Висшата лига. Лукас Моура, Киърън Трипиър и Хари Кейн бяха точни за победителите, докато Александър Митрович се разписа за водения от Славиша Йоканович тим.

"Шпорите" започнаха по-активно мача и пропуснаха няколко добри възможности за гол чрез Лукас Моура и Ериксен. В 39-ата минута Лорис се намеси отлично след удар на Сесеньон.

В 43-ата минута Тотнъм излезе напред в резултата. Лукас Моура стреля в далечния ъгъл от границата на наказателното поле, топката се удари в гредата и влезе във вратата.

В 52-ата минута Фулъм стигна до изравнителен гол. Брайън центрира в наказателното поле, където Сесеньон върна към Александър Митрович и нападателят вкара за 1:1.

Димитър Бербатов съчувства на звездите на Тотнъм

Бербатов съчувства на звездите на Тотнъм

"Колкото по-бързо се преместят на стадиона си, толкова по-добре"

В 65-ата минута Фабрисио не успя да пресече добре едно центриране, което достигна на далечната греда до Деле Али. Английският национал стреля по земя, но Льо Маршан изчисти пред голлинията. В 72-ата минута удар на Кейн срещна гредата.

Две минути по-късно Киърън Трипиър изпълни превъзходно пряк свободен удар и от 30 метра направи Фабри безпомощен.

В 77-ата минута Тотнъм реши всичко в мача с гол на Хари Кейн. Нападателят се разписа след подаване на Ерик Ламела.

Тотнъм оглави временното класиране с 6 точки, докато "котиджърс" са с две поражения.

В друг мач от кръга Евертън надви Саутхемптън с 2:0. "Карамелите" поведоха в резултата чрез Тио Уолкът в 15-ата минута. След половин час игра Ричарлисон удвои преднината на домакините. През втората част Дани Ингс (54) намали резултата, но за повече "светците" нямаха сили.

Евертън събра 4 точки в актива си, докато Саутхемптън остава с 1.