Тотнъм увеличи шансовете си да играе в турнира за Купата на УЕФА през следващия сезон след като в мач от 31-ия кръг на английската Висша лига се наложи като домакин на Рединг с 1:0.

Единственият гол отбеляза Роби Кийн от дузпа в 41-ата минута. Грег Халфорд игра с ръка в наказателното поле и съдията веднага посочи бялата точка. Кийн се нагърби с отговорността и с нисък удар в левия ъгъл осигури успеха на "шпорите".

Българският национал Димитър Бербатов започна като титуляр и игра цял мач като постоянно тормозеше защитата на Рединг. Негови удари и през двете полувремена бяха с мъка отразени от Маркус Ханеман и от Адам Федеричи.

Ханеман започна на вратата, но получи контузия на хълбока и Федеричи го замени през второто полувреме.

И двата отбора имаха шансове за още голове, но топката на два пъти се отклони от гредите.
Още във втората минута Тотнъм имаше великолепен шанс да поведе след красива комбинация. Центриране на Шимбонда беше отклонено с глава от Бербатов към Аарън Ленън и крилото тутакси изведе на удобна позиция Стед Малбранк, но неговият шут срещна
гредата.

Две минути по-късно Бербатов изработи положение за Кийн като с гърди отклони топката към него, но шутът на ирландеца беше спрян от Ханеман.

В 11-ата минута вратарят отрази и изстрел на Бербатов, който продължи да бъде много активен и след почивката.
През втората част в 51-ата минута Ленън проби по крилото и пусна остро и ниско
подаване към далечната греда, но там българският нападател не успя да достигне топката.

В 64-ата минута Ленън успя да изведе Бербатов на чиста позиция, но този път българинът не успя да улучи вратата. След дванадесет минути игра българският нападателотново стреля, но този път вратарят Федеричи спаси от около 11 метра. Гостите умело си служеха с изкуствената засада като това спираше доста често атаките на Тотнъм.