Тотнъм победи убедително Уест Бромич Албиън в мач от 21-ия кръг на Висшата лига. "Шпорите" се наложиха с 4:0 на своя "Уайт Харт Лейн".

С този успех, тимът на Маурисио Почетино изскочи на второто място в класирането, но преди изиграването на останалите мачове.

Тимът от Северен Лондон доминираше тотално над "дроздовете" и съвсем заслужено стигна до убедителната победа. Над всички отново бе Хари Кейн, който блесна с хеттрик. Така радостта на английския национал стана още по-голяма след като преди дни той стана баща.

Хари Кейн стана баща

Айви Джейн Кейн вече е на бял свят

Резултатът бе открит в 12-ата минута, когато Ериксен подаде към Кейн, който си спря в наказателното поле и насочи топката в левия ъгъл за 1:0.

В 26-ата минута Гарет Макоули си вкара автогол след като насочи топката неспасяемо във вратата си след шут на Ериксен.

Интригата в мача бе убита тотално в 77-ата минута, когато Хари Кейн вкара втория си гол в мача, засичайки от въздуха подаването на Кайл Уокър отдясно.

Минути по-късно супер звездата си вкара автогол след отлично копване на Деле Али и с техничен удар оформи крайния резултат.

Така Тотнъм събра 45 точки и излезе на второ място в таблицата, докато УБА е осми с 29 пункта.

Димитър Бербатов със специално интервю за вестник "Таймс"

Бербо пред "Таймс": Не всеки харесва начина ми на игра, имам собствен стил