Отборът на Стоук Сити успя да преодолее петия кръг в турнира за Купата на Футболната асоциация на Англия след успех с 2:0 като гост над състава на Кроули Таун.

Двубоят не започна никак добре за „грънчарите”, които останаха с човек по-малко на терена още в 17-ата минута заради директен червен картон на Рори Делап.

Домакините обаче не успяха да се възползват от численото си преимущество на терена и вместо това направиха дузпа в 42-ата минута, която Уолтърс изпълни точно за 0:1 в полза на Стоук.

В 52-ата минута Питър Крауч реализира още едно попадение за тима на Тони Пюлис и подпечата успеха на Стоук Сити, които ще изпрати тима в следващия кръг на най-стария футболен турнир в света.

Победата е глътка въздух за отбора на Стоук, който записа четири поредни загуби в последните си четири двубоя.

В останалите два двубоя от турнира за деня, една от изненадите в надпреварата Стивънидж посреща Тотнъм, а малко по-късно Ливърпул приема Брайтън.