Манчестър Сити победи с 3:1 Астън Вила у дома в пряк двубой за 4-ото място, даващо право на участие в Шампионската лига. Тимът на българския национал Стилян Петров поведе, но претърпя пълен обрат и загуби шансове да играе в най-престижния футболен турнир на Стария континент.

Началото на мача бе много добро за гостите, които успяха да поведат още в 16-ата минута с гол на Джон Карю. По-голямата заслуга за гола бе дело на Стюърт Даунинг, който намери прекрасно норвежеца в коридор, а Карю прекара топката между краката на дебютиращия за "гражданите" Фулъп.

В следващите минути домакините опитаха да наложат натиск, като на няколко пъти претендираха да получат дузпа. В една от тези ситуации имаха основание, след като отиващата към вратата топка след изстрел на Тевес се отби в ръката на Уорнък. Все пак в 40-ата минута левият бек на Вила спъна Адебайор в пенала , а Тевес реализира дузпата за 1:1.

В следващите мигове бе най-интересно. Джон Карю можеше да изведе отново Вила, но ударът му се отби от гредата, а буквално в следващата атака на Сити Адебайор се разписа отблизо за 2:1 през плонжа на Фридел. Така тимът на Роберто Манчини обърна резултата до почивката, а след нея умело бранеше преднината си.

Тимът от Бирмингам опита натиск, но без особен успех, за да дойдат последните минути на срещата, когато Крейг Белъми от около 10-ина метра смути съботния следобед на паяците в левия горен ъгъл на вратата бранена от Фридел - 3:1.

Манчестър Сити събра 66 точки и във вторник очаква на "Дъ Сити ъф Манчестър" Тотнъм, който има 67 пункта, в пряк двубой за 4-ото място, а Астън Вила ще трябва да се задоволи с участие в Лига Европа.