Лидерът в "Чемпиъншип" Уест Бромич отстрани първодивизионния Уест Хем от "ФА Къп". "Дроздовете" спечелиха битката на "Лондон Стейдиъм" с 1:0. Единственото попадение в мача реализира Конър Таунзенд в 9-ата. Така Славен Билич, който се изправи за първи път срещу бившия си тим, се класира Уест Бромия за осминафинал.

Мениджърът на "чуковете" Дейвид Мойс беше направил някои промени, но пусна силен състав. Играчите му не реагириха по никакъв начин след ранния гол, като гостите пропуснаха още положения. Уест Хем дори игра с човек повече последните 18 минути, след като защитникът Семи Ажай беше изгонен след втори жълт картон.

Шефилд Юнайтед и Портсмут продължават напред, Ковънтри и Бирмингам ще преиграват

"Остриетата" се наложиха с 2:0 като гости над Милуол

Преди тази ситуация Уест Бромич доминираше, а Чарли Остин на два пъти се размина с попадение. Кайл Едуардс също тества вратаря на домакините Дарън Рандолф. Чак в последната минута домакините стигнаха до точен удар към вратата на съперника след изстрел от дистанция на Деклан Райс.

В друг мач изненасвща мач от четвъртия кръг Нюкасъл и третодивизионния Оксфорд завършиха 0:0 на "Сейнт Джеймсис Парк" и ще трябва да решат кой продължава напред след преиграване. "Свраките" бяха с пълен състав, а Набил Бенталеб дебютира за тима. Именно той имаше една от малките възможности за гол, но ударът му бе отразен от Ийстууд. Две попадения на Жоелинтон бяха отменени поради засада.

Тотнъм завърши 1:1 със Саутхемптън в мач от ФА Къп

Тотнъм отново не победи Саутхемптън и предстои ново преиграване

Сон откри в 58-ата минута, а Буфал изравни в 87-ата минута.

В сблъсък на два отбора от "Чемпиъншип" Рединг и Кардиф също не излъчиха победител. Срещата завърши 1:1, като двата тима си размениха по един гол в началото на двубоя. Гостите от Уелс откриха резултата в петата минута след гол на Калъм Патерсън. Три минути по-късно Яку Мейте изравни.

Домакините останаха с човек по-малко в 81-ата минута, когато Том Макинтайър получи втори жълт картон. Кардиф пропусна да спечели в края, след като Сол Бамба направи голям пропуск. Равенството означава, че двата отбора ще се срещнат три пъти в рамките на девет дни, защото имат и мач за шампионата след седмица.