Саутхепмтън и Тотнъм не излъчиха победител, завършвайки 1:1 на "Сейнт Мерис", в двубой от четвъртия кръг на ФА Къп. Попадението за "шпорите" бе дело на Хюн-Мин Сон в 58-ата минута, но Софиан Буфал върна равенството в мача с гола в 87-ата минута. Това означава, че във втори пореден кръг в надпреварата Тотнъм ще преиграва своя мач, след като същото се случи и срещу Мидълзбро.

Лестър се промъкна в следващия кръг на ФА Къп след минимална победа над Брендфорд

Тимът победи с 1:0, благодарение на Келечи Ихеаначо, който вкара още в 4-ата минута

Мачът започна по-добре за "светците", които владееха повече топката, а "шпорите" чакаха на контраатака. В 29-ата минута Джовани Ло Селсо от Тотнъм успя да отбележи след хубав удар по земя, но топката докосна Сон, който бе в положение на засада и попадението бе правилно отменено.

Валенсия победи Барселона с 2:0

Безидеен Барса се сгромоляса на "Местайя"

"Каталунците" загубиха с 0:2 от Валенсия

В 33-ата минута Моура получи хубав пас от Деле Али, но вратарят на домакините успя да скъси ъгъла и да спаси. Малко след това дойде и шансът за Саутхемптън. Дани Ингс отправи удар, който преодоля Лорис, но защитникът Джафет Танганга изчисти пред голлинията. Това бе и последното по-интересно положение за първата част.

Снимка 463411

Малшансът попречи на Ингс да открие резултата в 53-ата минута, след като овладя добре, но изстрелът му мина покрай гредата.

5 минути по-късно Ло Селсо намери по хубав начин Сон, който стреля от границата на наказателното поле и матира вратаря Гън. Попадението бе проверено с ВАР, заради съмнения за засада и евентуално нарушение на Деле Али срещу Дансо, но всичко бе в рамките на позволеното и голът бе зачетен.

Снимка 463410

В 83-ата минута Дани Ингс отново не успя да прониже вратаря Лорис, след като ударът му мина встрани от дясната греда. Равенството в мача все пак бе възстановено в 87-ата минута, когато Софиан Буфал стреля силно под напречната греда за 1:1.