Шефилд Уензди спечели полуфиналния сблъсък с Брайтън в баражите за влизане във Висшата лига и е пред завръщане в нея след 16-годишното отсъствие. В реванша "кукумявките" стигнаха до равенство 1:1, което им бе напълно достатъчно да си осигурят участие в сблъсъка на "Уембли". Те бяха спечелили първия мач в петък с 2:0. Там Шефилд почти сигурно ще срещне Хъл Сити, който има комфортен аванс от три чисти гола преди да приеме Дарби Каунти в реванша от другия полуфинал.

И двата мача от полуфиналния плейоф бяха белязани от пълна липса на късмет за Брайтън. В първия мач четирима негови футболисти получиха контузии и след като мениджърът Крис Хютън извърши трите разрешени смени, отборът му трябваше да играе с човек по-малко близо 40 минути.

В реванша Брайтън изигра блестящо първо полувреме, въпреки отсъствието на някои основни титуляри. Неговите футболисти пропуснаха една дузина чисти положения. Удар на французина Нокер от фаул срещна гредата, а след това топката се разходи по голлинията, преди да бъде изчистена. Вратарят Уестууд изигра изключителен мач.

Все пак, Брайтън поведе в 19-ата минута с попадение на Люис Дънк, но десетина минути по-късно Рос Уолъс изравни по доста куриозен начин и до голяма степен прекърши домакините.  Той центрира отдясно, топката не беше докосната от никой и изненада Дейвид Стокдейл. При гола останаха съмнения за нарушение на Гари Хупър срещу играч на домакините в наказателното поле, но реферът Роджър Ийст зачете попадението.

През втората част устремът на домакините спадна. В крайна сметка футболистите на Шефилд У постигнаха своето и вече чакат съперника си във финала на "Уембли", който ще се играе на 28 май.