Нюкасъл победи Лестър с 2:1 в двубой от 33-ия кръг на английската Висша лига, игран на стадион "Сейнт Джеймсис Парк". Бруно Гимараеш донесе успеха за "свраките" в 94-ата минута.

За играча това се оказа втори гол в мача, след като той изравни в 30-ата минута. Адемола Лукман откри за гостите в 19-ата след асистенция на Айозе Перес.

Второто полувреме беше доста пасивно и от двете страни, атаки към вратите липсваха. Но в 5-ата минута на добавеното време ниско центриране на резервата Джо Уилок отскочи идеално за Гимараеш, който беше най-съобразителен, посрещна топката с глава и я прати в мрежата.

Така Нюкасъл продължава да крачи уверено към оцеляването в Премиършип. "Свраките вече имат 37 точки, които ги изравяват с 13-ия Кристъл Палас. Лестър пък е на 9-а позиция с 40.

Друг застрашен от изпадане отбор - Бърнли завърши наравно 1:1 с Уест Хем. Вут Вегхорст даде преднина на гостите в 33-ата минута, а чешкият полузащитник Томаш Соучек възстанови паритета в 74-ата.

Така Бърнли остава първи под чертата на изпадащите, но само с 24 точки - или изоставане с 3 от Евертън. "Чуковете" от Уест Хям са на 7-о място с 52 и пропуснаха възможността да застигнат Арсенал.

Брайтън победи Тотнъм с 1:0 във Висшата лига

Брайтън шокира Тотнъм в последната минута, мястото на "шпорите" в топ 4 остава под въпрос