Брайтън победи изненадващо Тотнъм като гост с 1:0 в мач от английската Висша лига. Това не бе добра операция за отбора на Антонио Конте, който се бори за Топ 4 в класирането и място в Шампионската лига. "Шпорите" все още имат аванс от 3 точки пред петия в класирането Арсенал, но съперникът има два мача по-малко.

Единственото попадение в мача за Брайтън вкара Леандро Тросар в 90-ата минута. Той влезе остро в наказателното поле отляво и с диагонален удар направи безпомощен вратаря на лондончани Юго Лорис, който посегна да избие топката с крак.

Тотнъм направи твърдо малко през първото полувреме, като създаде ситуации само чрез Хюн-Мин Сон и Хари Кейн, но не успя да превземе вратата на гостите.

Тотнъм набеляза защитник на Атлетико (Мадрид)

"Шпорите" са набелязали универсалния бранител Марио Ермосо

През втората част и Лукас Моура направи пропуск за Тотнъм, но в края на мача Брайтън бе по-добрият и остър отбор и заслужено спечели трите точки.

С успеха гостите се изкачиха до десето място във временно класиране, като вече са с равни точки с деветия Лестър.