Турнир: Англия Висша лига Стадион: Зрители:
90+6′

КРАЙ НА СРЕЩАТА! НЮКАСЪЛ ПОБЕДИ МАНЧЕСТЪР СИТИ С 2:1!

Нюкасъл победи Манчестър Сити с 2:1 във Висшата лига

Нюкасъл направи немислимото! "Свраките" убиха шампионските амбиции на Манчестър Сити!

Хосе Рондон и Мат Ричи са героите на вечерта!

90+2′

Перес е заменен от Манкийо

90+2′

Жълт картон за Фернандиньо

87′

Кенеди влиза на мястото на Атсу

83′

Данило отстъпва мястото си на Гюндоган

80′

ГОЛ! Мат Ричи е точен от бялата точка - 2:1 за Нюкасъл!

78′

ДУЗПА ЗА НЮКАСЪЛ! Фернандиньо извърши нарушение срещу Лонгстаф и реферът е категоричен в решението си.

73′

Жълт картон за Фабиан Шер

73′

Лерой Сане заменя Габриел Жесус

66′

ГОООЛ! Хосе Рондон изравнява! Нападателят беше тотално изпуснат от защитниците на "гражданите" и с последни сили успя да отправи топката към вратата от въздуха, а тя влетя към горния ляв ъгъл на Едерсон, който не успя да спаси - 1:1.

65′

Бернардо Силва влиза на мястото на Де Бройне

59′

СПАСЯВАНЕ!!! Де Бройне центрира към Давид Силва, който беше позициониран точно на границата на малкото вратарско поле. Той засече топката от въздуха и директно я насочи към Дубравка, но стражът внимаваше и изби кълбото.

54′

Жълт картон за Перес

53′

Първа по-интересна ситуация за второто полувреме. Стърлинг остана сам срещу вратаря на границата на наказателното поле и точно преди да успее да стреля, стражът излезе напред и изчисти топката с глава.

45′

Начало и на втората част!

45+1′

Край на първото полувреме! Сити се оттегля на почивка с гол аванс пред Нюкасъл - 1:0.

44′

ИЗЧИСТВАНЕ! Давид Силва отправи много коварен удар отблизо, но Лежюн беше на мястото си и изби с глава от голлинията.

34′

Жълт картон за Рахим Стърлинг

31′

След слаб удар на Агуеро, Дубравка улови топката без проблем.

26′

Разочароващ удар на Йедлин, който опита да изненадата Едерсон от границата на наказателното поле. Топката обаче прелетя високо над вратата и се озова на трибуните.

22′

ПРОПУСК!!! Атсу получи топката след грешка на Данило в защита и играчът на Нюкасъл веднага отправи силен шут към вратата. Получи се обаче рикошет и кълбото прелетя над напречната греда.

17′

Жълт картон за Де Бройне, който изпълни пряк свободен удар преди реферът да е дал сигнал

17′

ОТМЕНЕН ГОЛ! Попадение на Серхио Агуеро не бе признато, тъй като Де Бройне изпълни прекия свободен удар преди главният рефер да е дал сигнал.

13′

ПРОПУСК!!! Перес бе изпуснат от защитата на Манчестър Сити и напредна убедително към наказателното поле и веднага реши да стреля към вратата. Ударът му обаче бе доста неточен и слаб и топката премина встрани от целта.

12′

След хубаво изпълнение на пряк свободен удар, Лапорт опита да играе с топката, но защитник на "свраките" първи стигна до кълбото и изчисти.

2′

ГОООЛ! Ранен аванс за "гражданите"! Рахим Стърлинг получи хубаво подаване и веднага центрира към наказателното поле, където Давид Силва не успя да играе добре с топката, но въпреки това я върна към центъра на пеналта. От дълбочина се включи Агуеро, който прониза опразнената мрежа на "свраките" за 1:0.

1′

НАЧАЛО НА СРЕЩАТА! Мачът започна с минута мълчание заради изчезналия Емилиано Сала и пилота на самолета Дейв Иботсън, който трябваше да откара новото попълнение на Кардиф от Франция до Уелс.

18 Фернандес 47 Фодън

Тази вечер от 22:00 часа, Нюкасъл приема Манчестър Сити в двубой от 24-ия кръг във Висшата лига.

Срещата е важна и за двата отбора, но поради различни причини. "Свраките" спешно се нуждаят от победи, тъй като се намират на две точки разлика от изпадащите позиции, докато "гражданите" са на четири пункта от лидера в класирането Ливърпул и имат шанс да скъсят дистанцията още днес.

Манчестър Сити се разправи в Бърнли в ФА Къп

"Гражданите" с лесна победа - 5:0

"Небесносините" не са допускали загуби в последните си четири мача, докато съперникът им не е в най-добрата си форма и има цели 12 поражения от началото на сезона.

Пеп Гуардиола няма да може да разчита на Винсент Компани, който е контузен, а под въпрос е участието на Менди, който също има проблеми.

За "свраките" в игра няма да се появят Хоселу, Джонджо Шелви, Мохамед Дъмет, Диаме и Ки Сун-Йън. Муто пък е ангажиран с националния отбор на Япония заради Купата на Азия.

Ранно отпадане от ФА Къп за Хъдърсфийлд, Нюкасъл се спаси от загуба, а пък Кристъл Палас се измъчи с тим от четвърта дивизия