Голяма порция английска магия зарадва феновете на футбола тази вечер! Отборът на Нюкасъл направи абсолютно немислимото, записвайки пълен обрат с 2:1 Манчестър Сити в двубой от 24-ия кръг във Висшата лига. Действащият шампион поведе в резултата след само 24 секунди игра чрез гол на Серхио Агуеро, но "свраките" пречупиха своя съперник с попадения през втората част, дело на Хосе Рондон и Мат Ричи, който се разписа от дузпа.

Нюкасъл - Манчестър Сити, 2:1 (Развой на срещата по минути)

Кошмарна вечер за "гражданите"

"Гражданите" стартираха срещата по възможно най-добрия начин. Само 24 секунди трябваха на "небесносините", за да достигнат до попадение, с което подобриха своя собствен рекорд за най-бърз гол от 2013 година. Тогава Хесус Навас се разписва срещу Тотнъм през ноември. Рахим Стърлинг получи хубаво подаване и веднага центрира към наказателното поле, където Давид Силва не успя да играе добре с топката, но въпреки това я върна към центъра на пеналта. От дълбочина се включи Серхио Агуеро, който прониза опразнената мрежа на "свраките" за 1:0.

В 13-ата минута, Перес бе изпуснат от защитата на гостите и напредна убедително към наказателното поле, след което веднага реши да стреля към вратата. Ударът му обаче бе доста неточен и слаб и топката премина встрани от целта. Малко след това, попадение на Серхио Агуеро бе отменено, тъй като Де Бройне изпълни пряк свободен удар преди главният рефер да е дал сигнал.

Малко след това, Атсу получи топката след грешка на Данило в защита и веднага отправи силен шут към вратата. Получи се обаче рикошет и кълбото прелетя над напречната греда.

Секунди преди последния съдийски сигнал за първото полувреме, Давид Силва отправи много коварен удар отблизо, но Лежюн беше на мястото си и изби с глава от голлинията.

След подновяването на играта, Стърлинг остана сам срещу вратаря на границата на наказателното поле и точно преди да успее да стреля, стражът излезе напред и изчисти топката с глава, предотвратявайки опасността. Малко след това, Де Бройне центрира към Давид Силва, който беше позициониран точно на границата на малкото вратарско поле. Той засече топката от въздуха и директно я насочи към Дубравка, но стражът внимаваше и изби кълбото.

В 66-ата минута, "свраките" изравниха, след като се възползваха от чутовна грешка в отбраната на съперника. Хосе Рондон беше тотално изпуснат от защитниците на "гражданите" и с последни сили успя да отправи топката към вратата от въздуха, а тя влетя към горния ляв ъгъл на Едерсон, който нямаше никакъв шанс да спаси - 1:1.

Шокът за "гражданите" продължи и в 78-ата минута, когато Фернандиньо извърши нарушение в наказателното си поле срещу Лонгстаф, за чието присъствие не беше известен от съотборниците си. Реферът нямаше друг избор, освен да посочи бялата точка. С изпълнението на дузпата се нагърби Мат Ричи, който не сгреши за 2:1, оформяйки крайния резултат.

След тази изненадваща загуба, Манчестър Сити почти сигурно ще се сбогува с шампионските си амбиции, тъй като вече изостава на четири точки зад Ливърпул, а тепърва "мърсисайдци" ще изиграят мача си от 24-ия кръг. Нюкасъл пък се нареди на 14-ото място с 24 точки, докато преди срещата, заемаше 17-ото.