Нюкасъл разгроми с 4:0 Кристъл Палас на "Сейнт Джеймсис Парк" в двубой от деветия кръг на Премиър лийг. Джейкъб Мърфи (4'), Антъни Гордън (44') и Шон Лонгстаф (45'+2') решиха всичко още до почивката, а Калъм Уилсън (66') оформи крайния резултат през второто полувреме. С този успех "свраките" излязоха на пето място във временното класиране.

Още в четвърта минута топката бе във вратата на гостите след изключителен удар на Мърфи. Попадението в началото бе отменено заради засада, но ВАР доказа, че такава няма, така че голът бе зачетен - 1:0. Уилсън и Гордън пропуснаха добри възможности да удвоят, но в самия края на първото полувреме домакините все пак нанесоха втори удар, след като Гордън засече на далечната греда перфектно центриране на Мърфи отдясно.

Ливърпул - Евертън 2:0 в мач от Висшата лига

Два гола на Салах донесоха успеха на Ливърпул в градското дерби

"Червените" излязоха начело

В добавеното време Лонгстаф направи 3:0, след като се възползва от грешка на Марк Геи и стреля покрай Джонстън.

Четвъртото попадение обаче стана факт в 66-ата минута, когато Уилсън получи поредния перфектен пас от Мърфи и завърши хладнокръвно.

Сандро Тонали, който през следващата седмица очаква наказание заради скандала с нелегални залагания в Италия, остана на пейката за началото на мача, като вместо него стартира Жоелинтон. Още през първото полувреме бившият халф на Милан стана да загрява и бе посрещнат топло от феновете на домакините, които го подкрепиха с аплодисменти.

Манчестър Сити - Брайтън 2:1 в мач от Висшата лига