Шампионите от Манчестър Сити отново на печелившата страна в английската Висша лига. След серията от две поредни загуби, селекцията на Пеп Гуардиола демонстрира, че шампионската ѝ непримиримост остава на високо ниво. "Гражданите" взеха домакинството си на вдъхновяващия тим на Брайтън с 2:1.

По този начин "небесносините" си върнаха първото място във временното класиране, измествайки от върха Ливърпул, който по-рано днес се справи в градското дерби с Евертън. Радостта за манчестърци обаче може да бъде кратка, ако в течение на този кръг Тотнъм или Арсенал спечелят срещите си и отново възвърнат лидерската си позиция.

Манчестър Сити изигра изключително силно първо полувреме, през което не остави шанс на своя опонент. Резултатът беше открит в седмата минута, когато пас на Доку намери Хулиан Алварес, който от непосредствена близост се разписа за 1:0.

Малко след принудителната смяна на нападателя им Дани Уелбек, от Брайтън трябваше да преглътнат и инкасирането на второ попадение. Негов автор стана Ерлинг Халанд. Норвежецът се измъкна зад гърба на съперниците си и стреля неспасяемо в долния десен ъгъл.

След почивката представянето на Сити не бе на същото ниво, а от това се възползваха "чайките", които върнаха интригата с гол на Ансу Фати в 73-ата минута.

До края защитата на домакините удържа крехката си преднина, но даде "жертва" заради втория жълт картон на Мануел Аканджи. Тежка контузия в редиците на Брайтън пък получи Соли Марч.

Ливърпул - Евертън 2:0 в мач от Висшата лига