Играещият във Втора лига Нотингам спря тима на Радостин Кишишев Чарлтън в турнира за Купата на Англия с 2:0.

За Чарлтън почти цял мач в игра бе българският национал Радостин Кишишев, но не успя да помогне за победата на тима от Висшата лига.

Бившият клубен европейски шампион Нотингам започна много добре мача и атаките им отдясно затрудняваха максимално Кишишев. При атака на Нейтън Тайсън и Джеймс Пърш топката попадна в Джуниор Агого, който бе пред празната врата и не му остана нищо друго освен да отбележи за 1:0.

Само три минути по-късно последва и втори гол в полза на Нотингам. След прострелно центриране от ляво на Ники Саутъл, защитникът на Чарлтън Джонатан Форчън отби топката в гредата на собствената си врата. Последва нарушение в близост до наказателното поле, а след центрирането Грант Хол не сгреши и направи 2:0 в полза на домакините.

До края на мача нямаше голове, въпреки че и двата отбора имаха своите реални положения за гол.

Така тимът на Нотингам продължава напред в надпреварата и очаква следващия си съперник.

Томас Бътлър вкара два от головете за триумфа на Суонси в 53-ата и 59-ата минути, а Леон Бъртън окончателно отчая Юнайтед с трето попадение в 67-ата минута от дузпа.

Портсмут надделя над Уигън с 2:1 с победен гол на Нванкво Кану минута преди края. Преди това Анди Коул даде аванс на домакините в 64-ата минута, а Лий Маккълоч изравни в 83-ата минута.

Челси разгроми четвъртодивизионния Макълсфилд с 6:1, като Франк Лампард се отличи с хеттрик. Той вкара попаденията си в1 6 -ата, 41-ата и 52-ата минута от дузпа. Останалите три попадения за шампионите бяха дело на Шон Райт Филипс в 68- ата минута, Джон Оби Микел в 82-ата минута и Рикардо Карвальо в 86 -ата минута.

Джон Мърфи изравни за гостите в 39-ата минута, но това бе всичко, което Макълсфилд постигна. В 51-та минута те останаха с десет души заради червен картон на Томи Лий и това окончателно им отне надеждите за нещо повече на Стамфорд Бридж.

Болтън също не допусна изненада, сразявайки Донкастър с 4:0 като гост. Напред продължават още миналогодишният финалист Уест Хем след успех над Брайтън с 3:0 и Уотфорд, надиграл четвъртодивизионния Стокпорт с 4:1. Шефилд Юнайтед загуби безславно с 0:3 от третодивизионния отбор - Суонси.

Други три елитни тима - Нюкасъл, Фулъм и Мидълзбро, обаче ще преиграват мачовете си, но